پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آخرین آمار کرونا در مازندران| بستری شدن 658 مبتلا

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: در حالی به روزهای پایانی هشتمین ماه از شیوع  کرونا نزدیک می‌شویم که همچنان وضعیت استان قرمز است.

چهارمین ماه است مازندران وارد شرایط قرمز کرونایی شده اما طی روزهای اخیر با اوج‌گیری آمار مبتلایان و بستری نگرانی‌ها در ارتباط با پیک جدید کرونا در استان بیشتر شده است.

براساس گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در حال حاضر استان در آستانه شروع پیک جدید بیماری است و چند شهر در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند و در صورت جدی نگرفتن این بیماری و اصول بهداشتی توسط مردم، متاسفانه در وضعیت غیرقابل کنترلی قرار می‌گیریم که ماه‌ها ادامه خواهد یافت.

مهم‌ترین موضوع چهار گام کلیدی استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی و عدم برپایی و شرکت در تجمعات و مهمانی‌ها بوده که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۸۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنونن ۵۰۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۲۱ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری و ۱۸ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۳۳ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۶۵۸ نفر رسید./فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.