پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آخرین آمار کرونا در مازندران| از 97 بیمار جدید کرونایی تا 120 بیمار بدحال

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، استان مازندران از روزهای نخست اسفند ماه با دردسرهای کرونا دست و پنجه نرم کرده است و تاکنون دو بار روزهای قرمز کرونایی را تجربه کرده است.

از همان روزهای نخست و سیر و سفرها مازندران را وارد موج قرمز کرونایی کرد ولی باتوجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها وضعیت استان به روزهای زرد و نارنجی تغییر پیدا کرد.

روزهای زرد و نارنجی کرونایی در استان مازندران خیلی زود به پایان رسید و آژیر قرمز کرونایی از نیمه دوم تیر ماه امسال به صدا درآمد و اکنون وارد چهارمین ماه از روزهای قرمز کرونایی به‌صورت مداوم برای موج دوم وارد استان شدیم.

تکرار روزهی قرمز کرونایی، کم‌توجهی مردم به توصیه‌های بهداشتی و همچنین خشتگی مدافعان سلامت روزهای نگرانی را برای استان به همراه داشته و ازسویی سیر و سفرها نگرانی‌های مردم مازندران را افزایش داده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۵۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون۳۶۶  نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۱ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار جدید بستری و ۹ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۲۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی شبانه‌روز گذشته در دانشگاه‌های علوجم پزشکی مازندران و بابل ۹۷ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۴۸۵ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.