پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در مازندران| 717 نفر بستری هستند

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران،فصل پاییز با نگرانی‌های روزهای قرمز کرونایی در مازندران همراه بود که با پایان ماه نخست این نگرانی‌ها بیشتر شد و شاهد رشد مجدد و آمار افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران بودیم.

از سویی دیگر تداوم روزهای قرمز کرونایی و کم‌توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت نگران‌کننده‌ای را در استان رقم زده است.

طی روزهای اخیر شاهد اوج‌گیری ویروس کرونا در استان هستیم که این روند همچنان ادامه دارد و آمار مبتلایان طی شبانه‌روز ویروس کرونا همچنان در استان سه رقمی است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۹  بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۵۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنونن ۵۵۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۳۰ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار جدید بستری و ۱۲ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۰۴ بیمار کرونایی جدید، طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۷۱۷ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.