پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

۸۳ مازندرانی دیگر به جمع بیماران کرونایی در مازندران افزوده شدند

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، شانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با آرام شدن وضعیت استان و همچنین شتاب گرفتن روند واکسیناسیون همزمان شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد دو رقمی ماندن موارد ابتلا و سه رقمی ماندن موارد بستری کرونایی در استان هستیم به‌طوری‌که تعداد بستری‌شدگان کرونایی کماکان با روند کاهشی مواجه است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۹۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  ۳۱۸ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۷۹ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۱۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری و ۱۲ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۳ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۴۵ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/

 


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.