پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

۵۰۰۰ بسته تبرکات علوی در مازندران توزیع می شود

0

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تلاش برای رفع محرومیت مستمندان در راستای اجرای امینانه نیت واقف یکی از وظایف اوقاف به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: در همین راستا از محل عوائد موقوفات طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت در سراسر مازندران اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شاخص پیشوای مؤمنان و صاحب غدیر، امام علی (علیه‌السلام) رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان بود، تاکید کرد: جامعه اسلامی باید در مسیر امام و پیشوای خود حرکت کند و همه ما وظیفه داریم از ظرفیت‌های موجود برای محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: بقاع متبرکه به‌عنوان پرچمداران فرهنگ و زمینه‌سازان جامعه اسلامی برآنند تا با مهیا کردن زمینه همدلی و همراهی مؤمنین و خیرین، غبار فقر و محرومیت را از چهره مناطق پیرامونی خود بزدایند و در این راستا با محوریت طرح افق بسته‌های کمک مومنانه بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

حیدری با اشاره به فضیلت عهده‌دار شدن مخارج زندگی مؤمنین و مخصوصاً نیازمندان در عید غدیر، گفت: در این برنامه با مشارکت خوب خیران و محوریت مراکز افق بقاع متبرکه استان، برنامه‌ریزی لازم برای تهیه و توزیع ۵ هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند و کم‌برخوردار انجام گرفته که با توجه به روحیه جهادی و همت بلند همکارانمان، امیدواریم همچون گذشته بیش از این میزان محقق شود.

وی با بیان اینکه در روز عید غدیر اطعام موضوعیت داشته و از پاداش فراوانی برخوردار است، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای طبخ غذای گرم و توزیع در مناطق حاشیه‌نشین و محروم استان انجام شده و ان‌شاءالله در این روز بتوانیم سفره‌ای درخور این عید بزرگ فراهم و نیازمندان که بندگان محبوب خداوند هستند، بتوانند از این مائده آسمانی متنعم شوند.

کد خبر 4991551
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.