کد خبر:131054
پ
3560432.jpg

۳۵۱ هزار تن کالا از مازندران به ۲۷ کشور صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی یوسفی منش بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور میزان ترانزیت انجام شده از گمرکات مازندران ۱۰ هزار و ۱۴۷ تن به ارزش ۱۵ میلیون و ۳۸۷ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از نظر وزنی ۸۹ درصد […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی یوسفی منش بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور میزان ترانزیت انجام شده از گمرکات مازندران ۱۰ هزار و ۱۴۷ تن به ارزش ۱۵ میلیون و ۳۸۷ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از نظر وزنی ۸۹ درصد و ارزشی بیش از صد درصد رشد را نشان می‌دهد.

ناظر گمرکات مازندران با اشاره نوع کالاهای ترانزیت خارجی مبدا بیان داشت کانتینر خالی، سیگار، مصنوعات پلاستیکی، لوله حفاری، موا دشیمیایی وتخته نراد کالاهای ترانزیتی هستند از طریق گمرکات استان مازندران به امارات، مقصد مناطق ویژه اقتصادی ایران، عراق ترانزیت خارجی شده است.

مدیرکل گمرک نوشهر میزان درآمد از تجارت خارجی گمرکات مازندران با احتساب درآمد حاصل از ضمانت نامه‌ها راهزار و ۵۱۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بیان کرد و اظهار داشت: طی نیمه نخست سال جاری بیش یک میلیون و ۳۳۳ هزار تن انواع کالا از طریق گمرکات استان مازندران (نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار) به ارزش ۴۲۹ میلیون و ۴۹۶ هزار دلار وارد کشور شده است.

وی افزود: اقلام عمده کالاهای وارداتی شامل جو دامی، ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و نباتی، دانه‌های روغنی، چوب وتخته و…بوده که از ۲۱ کشور مختلف جهان نظیر روسیه، امارات، ترکیه، آلمان، قزاقستان، هلند و.. از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده‌اند.

یوسفی منش در ادامه با اشاره به وجود تحریم ظالمانه و محدودیت‌ها به علت شیوع کرونا ویروس و بیماری کووید ۱۹ گفت صادرات برخی کالاها از گمرکات استان مازندران نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش چشمگیری داشته و طی ۶ ماهه نخست سال ۹۹ بیش از ۳۵۱ هزار تن کالا به ارزش ۹۲ میلیون و۸۴۹ هزار دلار کالا شامل فرآورده‌های لبنی، سیمان، مواد معدنی، کاغذ، و آب میوه از طریق گمرکات نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار، ساری و آمل به ۲۷ کشور صادر شده است.

وی گفت: عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی گمرکات مازندران کشورهای فدراسیون روسیه، عراق، قزاقستان، ترکمنستان، امارات و افغانستا ن بوده است.

کد خبر 5033272

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید