پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

۱۰۸ مازندرانی در لیست جدید مبتلایان به کرونا در مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از  مازندران، روزهای کرونایی در حالی پرشتاب می‌شود که همچنان شاهد فوتی‌های کرونایی در استان مازندران هستیم.

طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

طی همین مدت تعداد ۱۰۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون ۳۴۹ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۵ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حال حاضر ۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند که در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار جدید بستری و ۱۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

همچنین ۱۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۰۸ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۱۶ نفر رسید که از این تعداد  ۱۰۹ بیمار بدحال هستند.

به گزارش فارس،  در شبانه‌روز گذشته ۳ مورد فوتی براثر کرونا در مازندران گزارش شد.

  به گزارش فارس، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.۵ ویروس کرونا بوده که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک به‌ویژه در محیط بسته و تکمیل دوره واکسیناسیون مورد تاکید است.

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.