پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گفتگو با سیده زهرا قادری ارائی رتبه 34 چهاردانگه ای کنکور 94

با اعلام نتایج کنکور 94 برخی داوطلبان برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنند و عده‌ای از شکستی که می‌تواند پلی برای پیروزی باشد، غمگین هستند که سیده زهرا قادری ارائی، دانش‌آموز مستعد، تیزهوش و پرتلاش چهاردانگه ای در کنکور سال 94 در بین دانش‌آموزان گروه آموزشی علوم انسانی رتبه 34 را از آن خود کند.

9

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، به نقل از شاخه طوبی، کنکور یکی از رقابت‌های بزرگ علمی و ماراتن‌هایی است که هر ساله دانش‌آموزان زیادی درگیر آن بوده و شبانه‌روز تلاش دارند تا بتوانند با کسب رتبه‌ای مطلوب در رشته تحصیلی مورد علاقه کار را دانشگاه‌های معتبر کشور دنبال کنند.

 

با اعلام نتایج کنکور 94 برخی داوطلبان برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنند و عده‌ای از شکستی که می‌تواند پلی برای پیروزی باشد، غمگین هستند.

 

در این میان شکی نیست که نفرات برتر با کسب بالاترین حد موفقیت در این آزمون بهترین الگو برای شناخت راه پیش روی همه‌ی داوطلبان کنکور هستند. درج بخش هر چند کوچکی از تجربیات و دانسته‌های آنها می‌تواند بهترین هدیه برای تک‌تک داوطلبان کنکور باشد.

 

سیده زهرا قادری ارائی، دانش‌آموز مستعد، تیزهوش و پرتلاش چهاردانگه ای از روستای اراء از مرکز فرزانگان شهر سمنان توانست در بین دانش‌آموزان گروه آموزشی علوم انسانی رتبه 34  را از آن خود کند.

 

برای آشنایی بیشتر با سیده زهرا قادری ارائی، شیوه درس خواندن،برنامه‌ریزی و مشوق‌هایش مصاحبه‌ای با این نخبه علمی انجام شده است که در ادامه می‌آید:

 

ghaderi-eraei-1

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

19 سال سن دارم که در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم و دوران دبیرستان را در مدرسه فرزانگان سمنان سپری کردم که در سالی که انتخاب رشته خود را انجام دادم آن سال اولین سالی بود که مدرسه فرزانگان گروه انسانی را ثبت نام می کرد.

 

آیا در دوران تحصیل جزء دانش‌آموزان زرنگ کلاس بودید؟

بله.من از ابتدایی تا پیش دانشگاهی معدلی کمتر از 19 نداشته ام و همیشه جزء شاگرد اول ها بودم و همیشه تلاشم بر این بود که اول باشم.

 

از چه زمانی درس خواندن جدی برای کنکور را شروع کردید؟

در دوران دبیرستان درسهایم را با دقت می خواندم و به صورت خیلی جدی و فشرده از عید شروع به خواندن کردم.

 

شیوه درس خواندن شما در این زمان به چه صورت بود؟

صرفاً برای کسب رتبه در کنکور درس نمی‌خواندم  و در روز 8 تا 10 ساعت درس می خواندم و در ایتدا یک کتاب را باید تموم می کردم و بعد یک کتاب دیگر را باز می کردم و از خواندن واقعا لذت می بردم و گاهی اوقات نیز یادداشت برداری می کردم تا مفهومی آن را یاد بگیرم.

 

مطالعه شما در ایام تعطیلات عید به چه صورت بود؟

خب مسلما درس خواندن در ایام تعطیلات سخت است برای دید و بازدید فقط به خانه اقوام نزدیک رفتم و به هیچ مسافرتی نرفتم و بیشتر مطالعه می کردم و پبش خودم می گفتم ارزش دارد این همه سختی ها را تحمل می کنم و بعد از کنکور به مسافرت می پردازم.

 

ghaderi-eraei-2

 

آیا در کلاس ها کنکور هم ثبت نام کرده بودبد؟آزمون چطور؟ وضعیت تراز و رتبه‌ات در آزمون‌های مختلف آزمایشی به چه صورتی بود؟

در هیچ یک از کلاس های کنکور شرکت نکردم و تنها در خانه به مطالعه می‌پرداختم چون عقیده دارم دانش آموزان خودشان باید سعی کنند تا مفهوم آن مطلب را درک کنند. در آزمون ها از ابتدا تا قبل کنکور شرکت می کردم  که در بیشتر این آزمون ها رتیه دو رقمی کسب می کردم.

 

آیا در حین درس خواندن نیز تست می زدید؟تست زدن را از چه زمانی آغاز کردید؟

من در حین مطالعه زیاد تست نمی زدم و فقط برای شرکت در آزمون تست می زدم که بیشتر تستهاهم برای کنکورهای سال قبل بود.

 

آیا زمانی بود که دلسرد شوید؟

بله خیلی برایم پیش می آمد. ولی با صحبت کردن با مادرم یک امیدواری خاصی پیدا می کردم.

 

اهمیت دروس پایه در موفقیت کنکور در مقایسه با دروس پیش دانشگاهی تا چه حد است؟

به نظر بنده در کنکور باید هم دروس پایه و هم پیش را به یک حد خواند چون سوالات به یک میزان می آید و دانش آموزان باید مفهمومی کتاب ها را مظالعه کنند.

 

ghaderi-eraei-3

 

چه کسی خبر قبولی در کنکو را به شما داد؟ و زمانی که فهمیدید به چنین رتبه‌ای دست پیدا کرده‌اید چه حالتی داشتید؟

سازمان سنجش اعلام کرده بود که جوابها ساعت18 اعلام می شود که یکی از دوستانم ساعت 9 صبح آن روز با من تماس گرفت گفت نتایج کنکور آمده است ندیده ای؟ من گفتم نه.

 

که اینترنت خانه قطع بود به برادرم زنگ زدم که جواب را ببیند، بعد از چند دقیقه به من زنگ زدو گفت رتبه ات 34 شده است من خیلی تعجب کردم و حرفش را باور نکردم گفتم مطمئنی که درست نگاه کردی گفت بله.

 

بازهم به حرفش اعتماد نکردم و به کافی نت رفتم و نتیجه را دیدم اصلا باورم نمی شد که رتبه دو رقمی را کسب کنم و ذوق زده شدم و از خدای خود که تلاشم را به ثمر نشاند تشکر کردم.

 

آیا فکر می‌کردید که چنین رتبه‌ای را کسب کنید؟

واقعیتش اصلا فکر نمی کردم رتبه دو رقمی را کسب کنم با اینکه در آزومد هایی که قبل کنکور می دادم رتبه هایم همه دو رقمی بود فکر می کردم سوالاتش راحت است وقتی کنکور دادم احتمال قبولی با رتبه سه رقمی را می دادم.

 

 روc قبل کنکور سراسری را چگونه گذراندید؟

خب خیلی سخت و استرس زا بود من تا ساعت بعدازظهر درس می خواندم و شب اصلا خوابم نمی برد.

 

به چند تا از سوالات کنکور جواب ندادید؟

کل سوالات گروه علوم انسانی 280 تا بود که من 50 سوال آن را جواب ندادم.

 

سخت‌ترین  و راحت ترین دروس در کنکور سال94 گروه علوم انسانی چه بود؟

فلسفه و منطق سخت ترین و روانشناسی راحتترین دروس بودند.

 

برای قبولی در کنکور نذری هم کردید؟ چه نذری؟

بله. یک دور ختم قرآن را برای قبولی در کنکور البته با رتبه خوب را  نذر کردم

 

چه رشته‌ای را دوست دارید در دانشگاه ادامه دهید؟

 در حال مشورت با خانواده هستم ولی دوست دارم حقوق یا مدیریت مالی را در دانشگاه بخوانم.

 

رازهای موفقیت خود را در چه چیزی می‌دانید؟

خانواده ام در این مدت آرامش خاصی را برای درس خواندنم فراهم کردند که بیشترین عامل موفقیتم هستند و تلاش و پشتکار خود و توکل برخدا نیز عامل های موفقیت من در کنکور می دانم.

 

توصیه شما به دانش‌آموزانی که سال‌ آینده کنکور دارند، چیست؟

هر دانش آموزی باید هدف خود را در نظر بگیرد و برای رسیدن به اهداف خود تلاش و کوشش کند و نا امید نشودو براساس توانایی‌‌شان برنامه‌ریزی کنند و مطمئن باشند که پس از هر سختی راحتی است و نتیجه‌ی زحماتشان را می‌بینند.

 

9 نظرات
 1. حامد خليلي ازني می گوید

  به این نخبه چهاردانگه ای تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق روز افزونش را از خداوند متعال خواستارم.

 2. سیدعبداله میرشفيعى می گوید

  تبریک به پدر مومن و متقی جناب آقای سيدرمضان قادری

 3. موسوی می گوید

  جناب حاج سیدرمضان قادری ارایی
  کسب افتخار فرزند گرامیتان را به شما تبریک عرض می نمایم و مایه افتخار و سربلندی مازندران می باشند

 4. ابراهیمی می گوید

  از سایت چهاردانگه نیوز بدلیل اطلاع رسانی سپاسگزارم.به خانواده محترم و معزز قادری تبریک عرض میکنم.واقعا چهاردانگه مهد عالمان و جوانان مستعد هست.ایکاش مسوولین منطقه کمی به این افتخارات فکر میکردند.از همین جا نیز از مطلب زیبای آقا عرفان در خصوص درد دل جوانان کیاسر که همان عقب ماندگی با زبانی گویا و ساده بوده تشکر میکنم.پیشنهاد میکنم سایت چهاردانگه نیوز با همکاری خیرین همایش تجلیل از نخبگان چهاردانگه و راههای برون رفت از محرومیت رو برگزار کند.گر چه بخشداری متولی این امر هست فقط در دوره مهندس بابایی کارنامی این اتفاق در هتل هفت خال به مدت دو روز با حضور مرحوم کردان برگزار شد.به امید فردایی بهتر برای جوانان برومند و عزتمند چهاردانگه.ابراهیمی-قادیکلا

 5. اصغری می گوید

  تبریک میگم و امیدوارم پله های پیشرفت رو خیلی زود بپیمایید.

  پیشنهادی که در کامنت قبلی مطرح شد هم اگه با همت چهاردانگه نیوز عملی بشه واقعا عالیه. همایشی که بشه توش همه نخبگان کنکوری و المپیادی و جشنواره ای رو دور هم جمع کرد.
  ———————
  چهاردانگه نیوز، از حسن نظر جنابعالی به سایت چهاردانگه نیوز کمال تقدیر و تشکر داریم. برگزاری چنین مراسمی هزینه بر می باشد و در توان چهاردانگه نیوز نیست این همایش را برگزار نماید اگر هر ارگانی یا خیری پا پیش بگذارد و هزینه آن را پرداخت نماید چهاردانگه نیوز با تمام توان در خدمت نخبه گان منطقه می باشد.
  از نخبگان علمی و سیاسی انتظار می رود با ایجاد بنیاد علمی زمینه برای شناسایی و حمایت نخبگان چهاردانگه را فراهم نمایند.

 6. مختارروحی ایولی می گوید

  سلام بنده هم این موفقیت‌ بزرگ را به خانم قادری و خانواده محترمشان تبریک عرض میکنم.واز دست اندرکاران سایت هم کمال تشکر را دارم.مختارروحی دبیر شیمی مرکز تیزهوشان ساری از ایول

 7. کیاسری می گوید

  سلام آرزوی موفقیت برای خانم قادری در تمامی مراحل زندگی

 8. منصور مهدوی می گوید

  سلام و درود
  سرکار خانم قادری کسب این افتخار مهم رو به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض مینمایم. به امید موفقیت و پیشرفت همه مردم بخش چهاردانگه.
  با احترام منصور مهدوی از کوات

 9. سید می گوید

  با ارزوی موفقیت برای سیده زهرا خانم وتبریک خدمت پدر بزرگوارش حاج اقای قادری.به امید سربلندی جوانان چهاردانگه ای…..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.