پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گروه جهادی، سمبل مردمی سازی اقدامات دولت است

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، این مسئول با اشاره به اینکه جهادگران سپر محکمی در مقابل جهنم هستند، خاطرنشان کرد: دولت، مردمی سازی کارها را در اولویت قرار داد که یک بخش آن گروه جهادی برعهده دارد و ارتباط بین مردم و دولت است.

استاندار مازندران امروز در اختتامیه اردوهای جهادی شکوه هجرت که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد با اشاره به اینکه جهادگران گروه جهادی در مسیری گام برداشتند که قدمگاه شهدا و امام شهدا بوده است، اظهار کرد: امروز گروه جهادی پاسبان دین اسلام همانند شهدا هستند.

وی با بیان اینکه جهاد درجه افراد مومن خاص است، افزود: جهادگران شهید با جان و مال خود به لقاءالله رسیدند و راه صدساله را یک روزه طی کردند.

نوری یادآور شد: طبق منویات رهبری که در بیانیه گام دوم یکی از برکات انقلاب را انجام اقدامات اجتماعی و سیاسی برشمرد؛ عملکرد گروه جهادی یکی از این اقدامات است.

استاندار مازندران یادآور شد: گروه جهادی گروه بی توقع هستند که مطابق با ارزش‌های نظام و اسلام گام بر می‌دارند، زیرا گروه جهادی واژه‌ای است که در جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و به تاسی از قرآن و آموزه اهل بیت شکل گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه جهادگران سپر محکمی در مقابل جهنم هستند، خاطرنشان کرد: دولت، مردمی سازی کارها را در اولویت قرار داد که یک بخش آن گروه جهادی برعهده دارد و ارتباط بین مردم و دولت است.

مشارکت ۷۰ دانشگاه در اردوهای جهادی

فرمانده سپاه کربلا نیز در حاشیه این مراسم یه ایسنا گفت: آیین تجلیل از دست اندرکاران، سرگروه‌ها ودانشجویان شرکت کننده در گروه‌های جهادی است که از سوی بسیج دانشجویان مازندران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.

 سردار سیاوش مسلمی از استقبال خوب دانشجویان از طرح گروه جهادی خبر داد و افزود: تعداد دانشجویان شرکت کننده در سال ۱۴۰۱ از ۷۲۹۵ نفر به ۱۶ هزار و۵۰۰ نفر روز رسید که افزایش چشمگیری داشته است.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه همکاری دانشگاه‌ها هم بسیار خوب بوده و رشد داشته است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد دانشکده و دانشگاه‌هایی که کمک کردند که این اعزام‌ها انجام شود ۳۹ دانشگاه بود اما در سال ۱۴۰۲ به ۷۰ دانشگاه افزایش پیدا کرد.

گروه جهادی، سمبل مردمی سازی اقدامات دولت است

وی افزود: این نشان دهنده استقبال و حضور دانشجویی در چنین فضای جهادی است و از طرفی پیام بزرگی به همه دنیا ارسال می‌کند که جوانان ما جوانانی انقلابی و در مسیر شهدا وهمواره پشت این انقلاب هستند.

سردار مسلمی اضافه کرد: همچنین این ظرفیت جوانان سرمایه بزرگ انقلاب اسلامی است که روزی مدیران و مسئولان جامعه اسلامی خواهند بود.

۱۸ مدرسه مناطق کم برخوردار را تحت پوشش گرفتیم

گروه جهادی ایثار گروه ۲۵ نفر متشکل از دانشجومعلمان پردیس فاطمه الزهرا(س) ساری هستند که از سال ۱۳۹۹ در مسیر جهاد تبیین طبق منویات رهبری گام برمی‌دارند.

در این خصوص سرگروه این گروه جهادی به خبرنگاران گفت: ما دانشجویان متشکل از گروه ۲۵ نفره که هربار به این تعداد افزوده می‌شود در۶ کارگروه فرهنگی (درون گروهی و برون گروهی) عمرانی، آموزشی ، مشاوره، رسانه و خیریه به وظایف خود متناسب با گام دوم انقلاب عمل می‌کنیم.

زهرا صالحی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۳ بیش از ۱۷ حرکت جهادی و اردو جهادی توسط این تیم در قالب‌های گوناگون ودر مناطق کردمیر، ارا، میاندرود، قاجارخیل، الندان، زرین آباد سفلی و مدرسه نیازهای ویژه اتیسم رقم خورد، افزود: بازسازی مدارس، آموزش و تعلیم و تربیت کودکان با حضور در مناطق کم برخوردار در قالب اردوهای جهادی چند روزه از جمله اقدامات ماست.

سرگروه تیم جهادی ایثار تصریح کرد: مسئله شناسی، نقد و بررسی و بازخورد اقدامات جهادی را بعد از انجام کار برای ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکرد گروه در دستور کار قرار دادیم.

صالحی با اشاره به اینکه دانشجویان مهارت کارورزی را قبل از شروع دروس کارورزی در گروه جهادی آموزش می‌بینند، یادآور شد: گذشته از بازخورد خوب اقدامات جهادی این اقدام گروه کسب تجربه از پیاده کردن دروس تئوری به عملی است.

گروه جهادی، سمبل مردمی سازی اقدامات دولت است

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۱۸ مدرسه را تحت پوشش قرار دادیم، افزود: نحوه برقراری ارتباط صحیح با دانش آموزان و والدین و کسب تجربه و راهکار در بررسی مسائل و مشکلاتی که ممکن بود در آینده در حوزه کاری با آن برخورد داشته باشیم از امتیازات این گروه جهادی است.

کار پژوهش و مطالعات مقدم بر پیشگیری ودرمان است

کارگروه جهادی دامپزشکی بسیج دانشجویی استان مازندران نیز یکی از این غرفه‌داران حاضر در نمایشگاه بود که در شاخه دیگری در حوزه جهاد تبیین گام برداشتند.

این گروه که متشکل از گروه ۷ نفره از دانشجویان رشته دکتری عمومی دامپزشکی هستند از سال ۱۳۹۹ کار خود را آغاز کرده و خدمات ارزنده ارائه دادند.

علیرضا محسنی سرگروه این تیم جهادی به ایسنا گفت: با وجودی که هسته اصلی تشکیل دهنده این گروه هفت نفر هستند اما هربار شاهد استقبال دانشجویان و اضافه شدن به گروه هستیم.

وی واکسیناسیون دام، درمان، آموزش علم دامداری به دامداران را از جمله اقدامات این گروه جهادی برشمرد و گفت: جامعه هدف ما هزار جریب بهشهر، سوادکوه شمالی، لفور و مناطق کم برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه کار مطالعاتی و پژوهشی مقدم بر پیشگیری و درمان است، یادآور شد: تاکنون هشت روستا تحت پوشش قرار داده شد که ۹۰ درصد کار اجرایی دولت در حوزه دامپزشکی را بر عهده گرفتیم.

گروه جهادی، سمبل مردمی سازی اقدامات دولت است

وی افزود: گروه جهادی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرد که دروس تئوری را بصورت عملی تجربه کنند.

جهاد تبیین در قالب اشاعه فرهنگ قرآنی

کارگروه جهادی بسیج دانشگاه علوم قرآنی پایگاه شهید مطهری آمل نیز یکی دیگر از غرفه داران این نمایشگاه جهادی بود که جهاد تبین را در لوای آموزه‌های قرآنی برعهده گرفت.

هانیه زکریازاده که سرگروهی این تیم جهادی را برعهده دارد به ایسنا گفت: مناطق تحت پوشش ما مناطق کم برخوردار است که به شکل اردوی جهادی خدمات فرهنگی ارائه می‌دهیم.

وی تصریح کرد: قصه‌گویی، بازی قرآنی، کلاس‌های حفظ و قرائت و تواشی برای کودکان مناطق کم برخوردار از جمله این اقدامات است.

وی یادآور شد: برگزاری کلاس تقویتی ریاضی و زبان و… و اشاعه فرهنگی قرآنی به نسل کودک از جمله برنامه‌های این گروه طی دوسال فعالیت است.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.