پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کشف کلاهبرداری در مازندران

0

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف کلاهبرداری 20 میلیارد ریالی و انهدام باند جعل و کلاهبرداری حرفه ای در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، «حسن مفخمی شهرستانی» با بیان این‌که کلاهبرداران و افراد فرصت‌طلب معمولاً با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق‌العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند، گفت: ضعف آگاهی و اعتماد بی‌مورد به افراد از مهم‌ترین عوامل سوءاستفاده سودجویان و کلاهبرداران است.

وی با اشاره به این‌که، کلاهبرداران با ترفند، دادن وعده‌های وسوسه‌انگیز سوژه های خود را انتخاب می‌کنند و بی‌توجهی در رعایت نکات امنیتی تجارت، از مهم‌ترین عوامل افتادن در دام کلاهبرداران و سودجویان است، از کشف یک کلاهبرداری میلیاردی در استان مازندران خبر داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران خاطرنشان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یک باند 5 نفره جعل و کلاهبرداری در استان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت و کارآگاهان این پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی متهمان شدند.

وی با اشاره به این‌که متهمان با جعل مدارک هویتی افراد، اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی آنان می‌کردند، اظهار کرد: در اقدامی عملیاتی متهمان دستگیر و در بازجویی‌ها به 20 میلیارد ریال کلاهبرداری از مردم در سطح کشور اعتراف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.