کد خبر:131195
پ
۱۳۹۸۰۵۱۶۰۰۰۴۲۲_Test_PhotoN.jpg

کشف زمین‌خواری میلیاردی در مازندران

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد محمدپور با اعلام این خبر، گفت: در راستای مقابله با جرایم اقتصادی به ویژه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی طرح برخورد و مقابله با زمین‌خواری از سوی پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی‌ و همکاری دستگاه ‌های مرتبط به مرحله اجرا در […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد محمدپور با اعلام این خبر، گفت: در راستای مقابله با جرایم اقتصادی به ویژه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی طرح برخورد و مقابله با زمین‌خواری از سوی پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی‌ و همکاری دستگاه ‌های مرتبط به مرحله اجرا در آمد .

وی تصریح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری، مبادرت به محصور کردن ۶ هزار و ۶۷۵ متر مربع از اراضی جنگلی با سیم خاردار کردند و قصد تجاوز به حریم منابع ملی و طبیعی را دارند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران اظهار کرد: ماموران اداره جرائم اقتصادی با همکاری ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان ساری با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر عزیمت کردند و کلیه سیم خاردارها را تخریب و ملک مورد نظر را به آغوش طبیعت بازگرداندند.

وی افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی زمین های تصرف شده ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده که در این خصوص ۲ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

محمدپور در پایان تعرض به اراضی ملی و طبیعی و تخریب گونه های گیاهی و درختان جنگلی نه تنها ضربه به طبیعت، بلکه تجاوز به حقوق بیت المال است و پلیس با هرگونه تعرض به منابع ملی و طبیعی برابر قانون رفتار خواهد کرد.

 /۸۶۰۳۱/غ


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید