پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

پیشگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در سواحل

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری پیش از ظهر امروز با حضور در شهرستان بابلسر ضمن بازدید از ساحل شهرکی علی آبادمیر و برخی شهرک‌های این شهرستان که سواحل را تصرف کرده‌اند، بر حفظ حریم ساحل و آزادسازی سواحل از ساخت و سازهای غیرقانونی تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین جلوگیری از مرتفع‌سازی و تخریب مرتفع‌سازی‌های غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد و گفت: دستگاه‌های مسؤول، عزمی جزم‌ برای تعیین تکلیف سواحل شمال کشور داشته باشند.

وی با بیان  اینکه قوه قضائیه همواره بر اهمیت و ضرورت آزادسازی حریم سواحل دریای خزر در چارچوب قوانین و مقررات جاری تاکید دارد، افزود: در گذشته بخش عمده‌ای از سواحل مازندران در اختیار نهادها و بخش خصوصی قرار داشته و صدها شهرک مسکونی که اغلب در اختیار بخش خصوصی بوده مانع از دسترسی مردم به سواحل شده بود که با هم‌اندیشی و نظام‌مند کردن شیوه‌های آزادسازی و قاطعیت نهادهای مسؤول، زمینه دسترسی و استفاده عموم مردم از سواحل فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: سواحل مازندران، پربازدیدترین قسمت‌ها در نوار شمالی کشور است و زمینه استفاده برای عموم باید فراهم شود؛ ضوابط و دستورالعمل‌ها در مورد حریم دریا و رعایت فاصله قانونی ۶۰ متری کاملا مشخص و آشکار است و با متصرفان غیرقانونی، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

 اکبری همچنین در جلسه مشترک دادگستری و سپاه بابلسر حضور یافت که در این جلسه ضمن بررسی سند تحول قضایی و تشریح طرح ابتکاری محله‌محور جبهه خرمشهرهای سپاه بابلسر، بازوند فرمانده بسیج ناحیه بابلسر نیز پیشنهاد اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان، راه‌اندازی شورای حل اختلاف محله‌محور، راه‌اندازی شورای سازش خانواده در محله و راه‌اندازی ستاد پیشگیری از وقوع جرم را ارائه کرد که با استقبال رئیس کل دادگستری مازندران همراه شد.

 /۳۱۴۱/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.