پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

پروژه‌های بنیاد شهید مازندران با پیشرفت فیزیکی ۷۳ درصدی همراه است

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به اینکه میزان پروژه‌های نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی ۷۳ درصدی همراه بوده گفت: از سال ۱۴۰۲ به سمت پروژه‌های نیمه کاره رفتیم و پروژه‌ها مشمول‌ زمان نشدند و پروژه‌های زمان‌دار را فاز بندی می‌کنیم.

سعید کهنسال امروز، ۹ خرداد در نشست خبری از ساماندهی تعداد شهدا خبر داد و شمار شهدای استان را ۱۴ هزارو ۵۰۰ نفر شهدای مازندران عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به اعتبارات مکفی از محل ظرفیت کارکرد گلزار شهدا و ارزش افزوده شهرداری‌ها ساماندهی باقی گلزار شهدا انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با بیان اینکه حقوق پایه خانواده شهید تنها نزدیک به ۶ میلیون تومان است گفت: ۱۵ میلیارد تومان تامین حق معیشت برای خانواده شهدا و برای تجهیز خانه ایثار در سفر اخیر دولت مصوب شد.

وی گفت: از سال ۱۳۹۰ تا ابتدای ۱۴۰۰، ۱۲ درصد در هر سال مزار شهدا ساماندهی شد اما امسال ۲۴ درصد از گلزار شهدا ساماندهی شد.

این مسئول با اعلام اینکه ۱۸ درصد گلزار شهدای مازندران ساماندهی نشد، همچنین ۱۵ میلیارد تومان برای این بخش اعتبار در نظر گرفته شد در حالی که سال قبل میزان اعتبار ۶ میلیارد تومان بوده است.

کهنسال با اشاره به اینکه میزان پروژه‌های نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی ۷۳ درصدی همراه بوده گفت: از سال ۱۴۰۲ به سمت پروژه‌های نیمه کاره رفتیم و پروژه‌ها مشمول‌ زمان نشدند و پروژه‌های زمان‌دار را فاز بندی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نام گذاری‌های گلزارها از سوی شورا و شهرداری انجام می‌شود، گفت: ۱۴ هزارو ۵۰۰ نفر شهدای مازندران ساماندهی و بروز رسانی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه مازندران در سال جدید میزبان کنگره بزرگ شهدای استان است، ساماندهی آمار شهدا را از دستاوردهای این کنگره بیان کرد.

وی گفت: در حوزه فیلم، سریال، شعر، چاپ کتاب، انیمیشن و تاریخ شفاهی اقدامات زیادی انجام شده است و همچنین در پرداخت ودیعه مسکن و مناسب سازی و تسهیلات مسکن دریغ نخواهیم‌ کرد.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.