کد خبر:112520
پ
asak-kamethum

پذیرفته شدن فیلم «آسک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در معتبرترین جشنواره مستند آمریکا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، هفدهمین دوره جشنواره مستند « بیگ‌اسکای – Big Sky » آمریکا از تاریخ ۱۴ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۰ برابر با ۲۵ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۸ در ایالت مونتانا آمریکا برگزار می‌شود. مستند «آسک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، کارگردان و مستندساز برجسته چهاردانگه در این جشنواره که یکی […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، هفدهمین دوره جشنواره مستند « بیگ‌اسکای – Big Sky » آمریکا از تاریخ ۱۴ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۰ برابر با ۲۵ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۸ در ایالت مونتانا آمریکا برگزار می‌شود.

مستند «آسک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، کارگردان و مستندساز برجسته چهاردانگه در این جشنواره که یکی از معتبرترین جشنواره های مستند دنیاست پذیرفته شده و با دیگر آثار مستند از سراسر جهان رقابت خواهد کرد.

مستند «آسک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری هم درباره پیرمردی ۸۰ ساله است که برای امرار معاش از استعداد خود برای ساخت آسیاب دستی کوچک (آسَک) در روستا استفاده می‌کند. او برای یافتن سنگ‌های مناسب به دل کوه می‌زند و صنایع دستی خود را با ابزاری ساده می‌سازد.

در این جشنواره همچنین دو مستند «سایه‌های بی خورشید» به کارگردانی مهرداد اسکویی و «آشو»به کارگردانی «جعفر نجفی» از ایران حضور دارند.

جشنواره مستند بیگ اسکای معتبرترین جشنواره مستند آمریکاست که برنده بهترین فیلم در این جشنواره، ورودی اسکار ٢٠٢١ را کسب خواهد کرد.

مستند آسک قبل از این در بیستمین جشنواره مستند زعفران طلایی ترکیه موفق به کسب تندیس بهترین فیلم این جشنواره شد.

عوامل مستند آسک:
تهیه کننده: سمیه زراعت کار
مهدی زمانپور کیاسری

تدوین: مهدی حسینی وند
حسین نیکزاد

تصویر: علی شیلاندری
پویان آقا بابایی

صداگذار: حسن مهدوی

صدابردار: احسان شایگان

پخش کننده فیلم: علیرضا شاهرخی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید