پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ورزش کشتی با وضعیت کنونی ۱۰ سال بیشتر دوام نمی آورد

0

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر صبح چهارشنبه در حاشیه سفر به مازندران و نشست با استاندار مازندران با بیان اینکه با این وضعیت کشتی ۱۰ سال بیشتر دوام نخواهد داشت زیرا شاهد رکود در ورزش اول کشور هستیم، افزود: با سفر به تک تک استان‌ها برای خروج از رکود این ورزش تلاش می‌کنیم و انتظار داریم که دست‌اندرکاران استان‌ها در حوزه‌های مختلف به ورزش اول کشور توجه کنند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد رکود این ورزش نباشیم.

وی افزود: بسیاری از ورزش‌ها تحت تأثیر فوتبال قرار گرفته اما در برخی کشورها این احساس خطر صورت گرفت و اجازه ندادند فوتبال به ورزش‌های دیگر آسیب بزند، از این رو با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه منعقد کردیم که مسابقات را مشترک برگزار می‌کنیم زیرا در استعدادیابی هم تأثیر بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه مازندران ظرفیت برگزاری لیگ کشتی استانی و شهرستانی را در ورزش کشتی دارد، گفت: برگزاری این نوع مسابقات محلی ضمن اینکه از رکود این ورزش جلوگیری می‌کند، موجب ظهور استعدادهای جدید می‌شود.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز با بیان اینکه بیشتر ورزش‌ها در استعدادیابی از سنتی به آکادمی‌ها سوق پیدا کرده است، افزود: شاهد تغییرات گسترده در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش هستیم. فدراسیون‌های ورزشی و هیأت استانی باید خود را در توسعه ورزش به روز رسانی کنند.

وی افزود: مسئؤلان ورزشی در برنامه ریزی ورزشی هم برای آقایان و هم بانوان برنامه داشته باشند، همچنین نگاه همگانی در رشته‌های مختلف ضروری است تا از رکود ورزش در جامعه جلوگیری شود.

وی گفت: نقاط کم برخوردار باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند البته ساکنین این مناطق علاقه خوبی به ورزش‌های سنتی نظیر کشتی دارند.

سفر رئیس فدراسیون کشتی به مازندران یک روزه است.

کد خبر 5063363
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.