پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

واکنش شورای ائتلاف به روند تائید صلاحیت داوطلبان انتخابات در مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، جبهه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مازندران بیانیه‌ای در حمایت از دستگاه‌های نظارتی و هیأت نظارت استان جهت بررسی صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگی مجلس صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۴۰۲، فصل جدیدی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی خواهد بود که با احراز صلاحیت قانونی و متعهدانه شورای نگهبان و هیأت نظارت استانی گام مهم آن برداشته خواهد شد.

*تائید برخی چهره‌های قانون‌شکن، ظلم به مردم است

همچنین بر اساس بیانات رهبری معظم انقلاب، شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام، یکی از مهم‏ترین نهاد‌های حکومتی، مطمئن‌ترین دستگاه برای حراست از نظام اسلامی و مانع انحراف نظام از خط دین و اسلام و قانون اساسی است. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، برای شورای نگهبان وظایف متعددی برشمرده است که یکی از عمده‌ترین آن‌ها نظارت بر انتخابات میباشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مازندران ضمن استقبال از حضور همه گرایشات و سلیقه‌ها که در اندیشه تعالی ایران عزیز اسلامی می‌باشند در راستای تقویت منافع ملی و دعوت به حضور پرشور همه آحاد مردم عزیز در انتخابات دور دوازدهم مجلس شورای اسلامی، اذعان می‌دارد تکثر اندیشه‌ها موجب بالندگی کشور خواهد شد و نیز اعلام می‌نماید تائید کسانی که خود مصداق قانون شکنی، فساد و اجحاف در حق مردم و نظام می‌باشند و تخلفات آنها محرز بوده و بجای دفاع از منافع مردم و منافع ملی در پی منافع فردی و گروهی خود بوده‌اند به واقع تائید آنها ظلم به نخبگان، مردم و ایران عزیز اسلامی است.

*مُر قانون در برخی تائید صلاحیت‌ها عمل نشد

متاسفانه در روند تائید صلاحیت‌ها توسط هیأت‌های اجرایی در برخی از شهرستان‌های استان مازندران شاهد بودیم که مُر قانون عمل نشده است و برخی افرادی که در این مرحله مورد تایید قرار گرفته‌اند به هیچ‌وجه صلاحیت‌های قانونی لازم جهت تصدی نمایندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

برخی هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها تحت فشار و هجمه‌های رسانه‌ای و اجتماعی حاضر نشدند قانون را اجرا کنند و آبروی خود را خرج نظام نمایند و هزینه ردصلاحیت افراد را بر دوش دستگاه‌های نظارتی بویژه هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان انداختند.

*هرگونه جوسازی را خنثی می‌کنیم

در این بیانیه آمده است: یقینا مجلس آینده در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بسیار تاثیرگذار خواهد بود و ریل‌گذاری‌های مجلس کنونی در پرتو همراهی، تفکرات انقلابی و مبتنی بر گام دوم انقلاب در مجلس آتی به نتیجه خواهد رسید.

جبهه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مازندران بر خود واجب می‌داند ضمن حمایت و پشتیبانی کامل از تصمیمات دستگاه‌های نظارتی علی الخصوص هیأت نظارت استان، بیان نماید؛ چشم نیروهای ولایی و انقلابی در تمامی سطح استان به دستان شماست و آمادگی کامل وجود دارد که در مقابل هرگونه جوسازی ایستادگی نمایند و آنها را به بهترین نحو خنثی کنند تا طبق منویات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله‌العالی) انتخاباتی پرشور و حماسه آفرین مانند همیشه اتفاق بیافتد.

پایان پیام/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.