پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

هیئت همدلی | کمک مومنانه با محوریت بصیرت عاشورایی/ برگزاری بزرگ‌ترین همایش شمیم حسینی در مازندران +فیلم

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، در راستای اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی و طرح شمیم حسینی بسته‌های معیشتی مومنانه از محل عوائد موقوفات شهرستان بابل تهیه و توزیع شد.

در پی شیوع ویروس کرونا، اوقاف بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان اوقاف با رویکرد جدید به مسائل اجتماعی می‌پردازد و در کنار مردم خواهد بود که یک نمونه آن توزیع بسته‌های کمک مومنانه است.

برخلاف برخی انتقادات بی‌اساس، وقف هیچگاه مانع پیشرفت مردم نمی‌شود بلکه یک سنت حسنه برای کمک به نیازمندان و حتی ورود به عرصه علمی و فناوری و بهداشتی است.

وقف برای شخص خاصی نیست بلکه برای همه مردم است و موقوفات این روزها بیشترین خدمات را به مردم می‌دهند.

گفتنی است؛ هر بسته معیشتی شامل اقلامی همچون؛ شامل مرغ ، برنج، حبوبات ، روغن، پنیر ، رب گوجه فرنگی، ماسک و اقلام بهداشتی بوده است.

هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در چمن زمین ورزشگاه شهدای هفتم تیر بابل آماده و  به هیات‌های مذهبی و کمیته امداد و بهزیستی تحویل داده شد.

ناگفته نماند، این برنامه بزرگترین اجرای نیت موقوفات کشور در قالب طرح شمیم حسینی در کشور بوده است.

تاکنون در مجموع ۱۰ هزار بسته کمک مومنانه موقوفات در بابل بین نیازمندان و عزاداران حسینی توزیع شد.

جالب است بدانیم که اجرای طرح شمیم حسینی و تهیه بسته‌های کمک مومنانه و اهدای آن‌ها به نیازمندان پاسخ افرادی است که سوال می‌کنند درآمد موقوفات کجا هزینه می‌شود.

به گزارش فارس؛ تا پایان ماه صفر ۹۰ هزار بسته کمک مومنانه از محل عوائد موقوفات تهیه و بین نیازمندان مازندرانی توزیع خواهد شد.

 /۸۶۰۴۸/ج/ق


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.