پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

همبستگی و وحدت راه نجات جوامع اسلامی است

0

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در گفتگو با خبرنگار مهر وحدت و همبستگی را، راه نجات امت اسلام دانست و گفت؛ امروز بیش از همیشه باید جوامع اسلامی حول محور سیره نبی مکرم اسلام و مشترکات، به دنبال همبستگی و وحدت عمیق‌تر حرکت کنند.

وی با تبریک فرا رسیدن ایام ولادت نبی مکرم و معظم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) به روز ۱۳ آبان اشاره کرد و اظهار داشت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) تمام عمر با برکت خو را برای تعالی و تکامل بشریت و مجاهدت در راه استکبارستیزی صرف کرد.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و اهداف متعالی امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان رهبری معظم انقلاب (حفظه الله) در جهت وحدت و همگرایی دنیای اسلام و جوامع اسلامی، افزود: امروز جمهوری اسلامی با تاسی از سیره نورانی نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و با همان گفتمان مقاومت در برابر مستکبرین عالم ایستادگی می‌کند و می‌توان از جمهوری اسلامی و رهبری فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظه العالی) به عنوان علمدار و پرچم دار وحدت اسلامی نام برد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به یاس و ناامیدی قدرت‌های پوشالی جهان به ویژه مستکبران عالم در برابر نفوذ اسلام در اروپا و آمریکا و دیگر کشورهای جهان اشاره و تصریح کرد: اقدام موهن و بی شرمانه رئیس جمهور سبک مغز فرانسه در هتک حرمت به ساحت نورانی و عرشی نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) نشان از گسترش روز افزون اسلام خواهی ملت‌های جهان و نفوذ اسلام در اروپا، آمریکا و آفریقاست و قدرت‌های پوشالی جهان با اینگونه اقدامات نمی‌توانند مانع از گسترش اسلام در جهان باشند.

حجت الاسلام شکریان امیری در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم ولادت نبی معظم و مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در این برهه از زمان، تاکید کرد: اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد مصطفی (ص) قلب تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان را جریحه دار کرد و قطعاً رئیس جمهور سبک مغز فرانسه و متحدان آن تاوان این گونه رفتارهای اسلام ستیزانه خود را خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به همزمانی مراسم ولادت نبی مکرم اسلام (ص) با روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی ملت ایران اسلامی، خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی علمدار و پرچم دار تحکیم وحدت دنیای اسلام است و در تمامی بحران‌های جهان اسلام ایران اسلامی همواره کنار مسلمانان در مقابل این بحران‌ها ایستادگی و به کمک و یاری مسلمانان می‌شتابد.

استاد حوزه و دانشگاه‌های مازندران در پایان ایران اسلامی را الگوی بی بدیل وحدت و هم گرایی اسلامی دانست و بیان داشت: دنیای غرب و استکبار جهانی سعی دارند چهره اسلام را مخدوش کرده و اسلام هراسی را در جهان ترویج کنند ولی جمهوری اسلامی در این تقابل همواره تمامی نقشه‌های شوم آنان را به خوابی آشفته مبدل کرده و بسیاری از معادلات آنان را در منطقه و کشورهای اسلامی بهم ریخته است و در این مسیر تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و جانفشانی‌های جببه مقاومت از جمله سردار پر افتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش جوامع اسلامی را متحد تر کرده است. ا

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مازندران:

تردد از استان تهران و البرز به مازندران از امروز تا جمعه ممنوع است.

حسین حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا کشور در ۲۵ مرکز استان محدودیت تردد برقرار شد و این محدودیت از استان تهران و البرز به سمت مازندران تا جمعه اعمال می‌شود.

وی افزود: در ۲۵ استان اعمال محدودیت شده شرایط خاص و بحرانی داریم که خوشبختانه در مرکز استان مازندران موقعیت بحرانی نداریم و این نشانه میزان مشارکت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، تلاش کادر درمان و مدیران استانی است.

حسن نژاد از مردم مازندران خواست تا جهت تثبیت شرایط نسبت به اعمال پروتکل‌ها اقدام کنند.

وی گفت: اعمال محدودیت‌ها در مبادی ورودی اتخاذ و از امروز تا جمعه هفته جاری تمامی راه‌ها از استان تهران و البرز به مازندران مسدود است.

کد خبر 5062459
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.