پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نیازمندی اعتبار 600 میلیارد تومانی برای پسماند و محیط زیست مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، رضا انجم شعاع عصر امروز در بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان، اظهار کرد: با ایجاد صندوق حمایت از محیط زیست کمک‌های مسؤولیت اجتماعی صنایع، کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی دریافت می‌شود تا هدفمند وارد میدان شویم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های تولیدی و صنعتی در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی و تخریب‌ها همیشه کمک حال هستند، گفت: یکی از واحدهای تولیدی و صنعتی آمل نیز در گام جالب توجه کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های نایلونی کرده و موارد تشویقی را برای کاهش استفاده نایلون توسط همشهریان در نظر گرفت.

مدیرعامل صندوق ملی حمایت محیط زیست کشور با اعلام اینکه منابع در اختیار این صندوق سالانه جمع‌آوری شده و با اهداف خاص محیط زیستی اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: برای حفظ و احیای رودخانه تجن، تالاب بزرگ میانکاله، پسماند باز، چرخانی آب و ایجاد تصفیه‌خانه برنامه مدون در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه باید منابع داخلی این صندوق و کمک‌های مسؤولیت اجتماعی برای حل مشکلات صنایع و آلودگی محیط زیست باشد، متذکر شد: با ایجاد سند تحول محیط زیست در دولت مردمی سیزدهم نشانده تلاش و همت دولتمردان برای حفظ و حراست از محیط زیست است و توجه به محیط زیست در این دولت بیشتر از گذشته است.

انجم شعاع با اعلام اینکه با ایجاد سند تحول منابع داخلی و مسؤولیت‌های اجتماعی باید در اختیار صنایع قرار گیرد تا گره گشا باشند، خاطرنشان کرد: برای استان مازندران در زمینه پسماند و حفظ محیط زیست حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که با برآورد دقیق برای شهرهای مختلف کل شهر استان به تفکیک اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه باید با مطالعات دقیق براساس اولویت‌بندی برای اختصاص منابع شکل گرفته تا اعتبارات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد، یادآور شد: شهرک‌های صنعتی ملزم به بهره‌گیری از تصفیه‌خانه مرکزی هستند و باید شهرک‌های صنعتی تصفیه‌خانه‌ها را برای کمک به صنایع و محیط زیست ایجاد کنند.

پایان پیام/۸۶۰۱۲/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.