پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نواخته شدن زنگ نیکوکاری در مدارس مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، میثم معافی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران پیش از ظهر امروز در مراسم زنگ عاطفه‌ها که در دبستان شاهد ساری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز، اظهار کرد: از ۱۵ شهریورماه تا ۱۵ مهرماه جشن عاطفه‌ها است و امروز با نواخته شدن زنگ عاطفه‌ها در مدارس نیکوکاری در سطح مدارس استان فعال می‌شود.

*ضرورت توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری

وی گفت: برنامه ما توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری در مدارس و بین دانش‌آموزان است که این سنت حسنه امروز در مدارس سطح استان درحال اجرا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با بیان اینکه مردم ما در یک روز ۸ میلیارد تومان کمک کردند که این یک معجزه است، تصریح کرد: مراکز احسان و نیکوکاری در شهرستان‌های استان فعال است که این مرکز در ستاد فعال شده است.

معافی بیان کرد: تمام کمک‌هایی که جمع‌آوری کردیم در مدارس سطح استان توزیع خواهیم کرد.

*همدلی و همگرایی بین دانش‌آموزان

محمدعلی نوبخت فرماندار مرکز مازندران در این مراسم، اظهار کرد: برگزاری این جشن به طور اساسی در زمینه همدلی و همگرایی بین آحاد جامعه است که نقش دانش‌آموزان در این زمینه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به وجود ۶۲۲ مرکز آموزشی و ۸۷هزار و ۱۳۷ دانش‌آموز در مرکز مازندران داریم، گفت، یک ضلع کار مدرسه، یک ضلع دانش‌آموز و ضلع دیگر معلمان ما هستند.

فرماندار مرکز مازندران ادامه داد: براساس سیاست‌های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش تلاش ما در مدارس در کنار تعلیم و تربیت زنگ گفت‌وگو داشته باشیم و زیستن را به دانش‌آموزان بیاموزیم.

نوبخت تصریح کرد: اگر دانش‌آموزان در کنار تعلیم و آموزش به آموزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اطلاع داشته باشند آمال و نگاه‌های ما برای انقلاب را می‌توانند زمینه‌ساز باشند.

وی از مدیران و معلمان مدارس خواست، در کنار موضوع معنویت تمام تلاش‌شان در بحث نشاط و شادی، خلاقیت و شکوفایی دانش‌آموزان باشد.

فرماندار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی برای رسیدن به موفقیت باید هرچه سریع‌تر قدرت را به دانش‌آموزان و آینده‌سازان واگذار کند و باید زمینه‌ساز حضور این آینده‌سازان باشیم.

*هیچ کلاسی بدون معلم نداریم

عبدالرحیم احمدزاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیز در ادامه این مراسم، اظهار کرد: آغاز امامت صاحب‌الزمان، مهر مقاومت و مهر عاطفه‌ها برای نظام و تربیت مبارک است.

وی با بیان اینکه امسال، سال ویژه است، افزود: تحرک پویایی و شادابی را در مدارس رقم خواهیم زد.

مدیرآاموزش و پرورش ناحیه یک ساری با اعلام اینکه در جغرافیای ناحیه یک ساری هیچ کلاسی بدون معلم نداریم، بیان کرد: این مهم نتیجه تلاش همه همکاران بوده است و تمام تلاش خود را انجام دادیم تا کوچک‌ترین انحراف را نداشته باشیم.

احمدزاده با تاکید بر اینکه ابر پروژه مهر را در مدارس سطح استان اجرا کردیم، تصریح کرد: در کنار مشارکت خانواده‌ها فضاهای مدارس را شاداب‌سازی کردیم.

وی گفت:۹۶۰ دانش‌آموز در ناحیه یک ساری شناسایی شدند که نیاز به توجه و حمایت دارند که انتظار داریم مورد توجه قرار گیرند.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.