کد خبر:17023
پ
vafai-nejad

نقدی بر گزارش وضع نمایان چهاردانگه بعد از ۲۴ سال نمایندگی در مجلس!

اگر مردم این منطقه در دو دوره بیشترین آراء را به حساب او در انتخابات به صندوق ها وارد کردند خود این کار نمادی از ابراز رضایت از عملکرد وی دارد.

 

بنده سالیان سال است که هر دو نماینده کیاسری شهرستان ساری ( آقایان دکتر سیدرمضان شجاعی و مرحوم حضرت آیت الله سیدحسن شجاعی ) را به خوبی می شناسم. البته بحث مرحوم حضرت آیت الله سیدحسن شجاعی فارغ از جایگاه نمایندگی وی در مجلس است؛ ایشان یک روحانی عالم و جلیل القدر و افتخار روحانیت در مبارزه با ظلم و استکبار بوده که پس از رحتلش، همه مسئولین نظام در تکریم و تجلیل از خدمات وی پیام های متعددی ارسال کردند که این دیدگاه مسئولین نسبت به جایگاه و شخصیت ایشان می تواند نقطه اتکا و افتخار مازندرانی ها به خصوص ساروی ها و منطقه زیبای چهاردانگه دارد؛ براستی که می توان گفت آیت الله سیدحسن شجاعی به تنهایی شناسنامه و پیشانی چهاردانگه است.

 

اما در بحث خدمات آن زنده یاد در حوزه دفاع از حق و حقوق اهالی این دیار در عمران و آبادانی و خدمت رسانی می توان اظهار داشت که وی همواره فریاد مظلومیت منطقه چهاردانگه را سر می داد. اگرچه آن عزیز سفرکرده اعتقاد داشت جایگاه نمایندگان در بحث تدوین مصوبات قانونی مجلس و تصمیم گیری در حوزه کلان شهری و حتی بحث استان، شهر، شهرستان و منطقه باید همواره برجسته باشد اما برای رفع مظلومیت و محرومیت و جلوگیری از تبعیض و بی عدالتی و بکارگیری نیروهای بااستعداد و متفکر در مدیریت منطقه، بخش، شهر و حتی استان خدمات ارزنده ای داشته است. زمانی اهالی این منطقه بالاترین آراء در انتخابات را برای وی به صندوق ها هدایت کردند که این حمایت خود حکایت از زحمات و خدمات وی در دوران خدمتش به مردم داشته است. اما چهره نماینده هم نام از اهالی این منطقه یعنی دکتر سیدرمضان شجاعی که همچون زنده یاد آیت الله سیدحسن شجاعی در بین نمایندگان مردم در خانه ملت، چهره ای وزین و کارآمد و صاحب نظر به شمار می رود از خود کارنامه ای عالی برجای گذاشته است.

 

اگر مردم این منطقه در دو دوره بیشترین آراء را به حساب او در انتخابات به صندوق ها وارد کردند خود این کار نمادی از ابراز رضایت از عملکرد وی دارد. همینکه یک مدیر چهره رجال سیاسی از سوی همه نمایندگان مجلس به عنوان امید و امین خانه ملت در صدا و سیما حق نظارت و دخالت در بزرگترین رسانه کشور و عضو هیئت رئیسه کمسیون فرهنگی و ورزشی مجلس را دارد، برترین تابلو و نماد موفق فرهنگی دودانگه و چهاردانگه، شهرستان ساری و حتی استان مازندران در امور فرهنگی کشور دارد. اما زحمات و خدمات دکتر شجاعی برای جذب اعتبارات ملی به منظور رفع مظلومیت و محرومیت این منطقه در حوزه های همچون جاده – راهسازی – تأمین آب و حل مشکلات کشاورزان – دامداران و باغداران – کارخانه سیمان بسیار ارزنده بوده است؛ همین نماینده شیخ وزیران دولت تدبیر و امید را برای حضور در مراسم یادواره شهدای کیاسر و چهاردانگه بازدید از مناطق چهاردانگه که همراه با اختصاص بودجه های ملی جهت عمران و آبادانی دعوت کرد که این اقدام را نیز باید مورد ارج قرار داد.

 

دکتر شجاعی طی ۷ سال بیش از ۴۰ وزیر را هم از این دولت هم از دولت های گذشته برای رسیدگی به امورات چهاردانگه و دودانگه به این مناطق آورد؛ یکی از شاخص ترین خدمات دکتر شجاعی پایان بخشیدن به اختلافات داخلی در منطقه و در انتصاب مدیران استان و شهرستان بوده و از این نماینده به عنوان سلطان موفق در تصمیم گیری ها یاد می کنند.

 

آیت الله شجاعی و سیدرمضان شجاعی دو چهره ماندگار و یادگار این استان به شمار می روند. چه در جایگاه نمایندگی فعالیت کنند و چه منصبی نداشته باشند. در بحث مقایسه بین این دو نماینده با احمد ناطق نوری نباید فراموش شود؛ ناطق نوری از دو امتیاز برادر شهید و علی اکبر ناطق نوری دیگر برادرش بهره مند بود. اما هر دو رجال شجاعی بر اساس لیاقت – شجاعت و کارآمدی بهره می بردند؛ خلاصه کلام نگارنده در تهیه این گزارش به هیچ عنوان هدف نادیده گرفتن خدمات عزیزانی چون مرحوم عزت الله دامادی – محمد دامادی – علی اصغر یوسف نژاد- مرحوم سلیم بهرامی – مرحوم اخوتیان – روزبهی – روحی – بهاری و دیگر نمایندگان استان و شهرستان و دیگر خدمتگزاران و مسئولین را در پیش نگرفته بود و صرفاً به بیان دیدگاه خویش در قبال یک گزارش منتشر شده پرداخت.

 

نویسنده: شعبان وفایی نژاد / فعال رسانه ای

 

دیدگاه کاربران 12 دیدگاه
 • حسینی کیاسری 12 فروردین 1394 / 11:43

  آقای وفایی نژاد سلام
  از مقاله شما استفاده کردم. بیش از هر چیزی جانب انصاف را رعایت نکردید و جانبدارانه نوشتید.
  اگه مردم این منطقه در دو دوره قبلی بیشترین آراء را به حساب نماینده فعلی به صندوق ها وارد کردند، این کار نمادی از ابراز رضایت از عملکرد وی نیست.
  عملکرد چهار سال گذشته آقایان نمایندگان رو هنوز ندیدیم که بخواهیم ازشون رضایت داشته باشیم. !!!! مردم از بین چند کاندیدای از فیلتر گذشته چاره دیگه ای ندارن!!! باید به یکی رای بدن!!! مسایلی مثل همولایتی بودن و نام فامیلی، نداشتن شناخت کافی از عملکرد اجرایی کاندیداها و نمایندگان فعلی توسط مردم روستاهایی که کمترین امکانات رفاهی را هم ندارند، وعده و وعیدهای انتخاباتی برای رای جمع کردن و و … در انتخابات مردم چهاردانگه از فاکتورهای مهم هستن.

 • لنگر 12 فروردین 1394 / 17:45

  سلام آقای وفایی نژاد عزیز
  نقد خوبی راجع به نمایندگان ما داشتید. نقدی که بیشتر تعریف و تمجید بود. ولی آقای وفایی نژاد عزیز! هر کشاورزی پس از چند ماه تلاش و کوشش و انتخاب بذر خوب، در پایان پس از درو کردن محصولش نتیجه کارش را میسنجد. اگر محصول خوب بود یعنی تلاشش به نتیجه رسید. ولی ما مردم چهاردانگه در شش دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی یک نماینده از بخش خودمان یا به طور کل از ساری به مجلس معرفی کردیم. نماینده ای که در تبلیغات انتخاباتی، خود را فرزند چهاردانگه میداند ولی بعد از انتخاب شدن ما مردم فقط آنها را در مجلس ختم و یا مراسمی که بیشتر بوی تبلیغات دارد زیارت میکنیم. آقای وفایی نژاد! مردم بخش چهاردانگه چند سال است که از نمایندگان خود میخواهند نگذارند آشغال شهر ساری را به منطقه پشتکوه حمل شود! مردم چهاردانگه چند سال است از نمایندگان خود میخواهند بودجه ای برای جاده مرگ این منطقه بگیرند! چند سال است که باداب سورت این سرمایه عظیم خدادادی به دنبال یک نیم نگاه مسئولان است! نماینده ای که در رأس صدا و سیمای استان بود در دوران مدیریتش چه نقشی در معرفی چشمه سورت داشت؟ به طور کل بنده معتقدم باید از مسئولین شهر و استان به جا و منطقی نقد داشت تا اگر در توانشان است اصلاح کنند و اگر نبود ما اهالی چهاردانگه باید مانند آن کشاورز که در صورت کمبود محصول به اصلاح بذر میپردازد به دور از تعصب چهاردانگه ای بودنمان در انتخاب نماینده شهرمان دقت بیشتری کنیم و به نمایندگان به خاطر شام و سیم کارت رأی ندهیم تا امروز نزدیک انتخابات به یاد مشکلات شهر و بخش خودمان بیفتیم و …
  تشکر

 • جوان کیاسری 13 فروردین 1394 / 17:03

  عرض سلام و احترام خدمت آقای وفایی نژاد
  دوست عزیز! نقد فقط تعریف و تمجید نیست. نقد باید باعث تغییر و در نهایت پیشرفت شود. نوشته دوست عزیز آقای شجاعی فعال رسانه ای ما بیشتر مطرح کردن سوالاتی بود تا یک چالش رسانه ای در این خصوص صورت گیرد و فضایی برای مطرح کردن نظرات در مورد رویکرد نمایندگان در حال و هوای نزدیک انتخابات ایجاد گردد! اگر مقاله ی ایشان را با دقت بیشتری میخواندید به این نکته حتماً پی می بردید که هدف ایشان اظهار نظر قطعی در این خصوص نبود. از دوستان دعوت میکنم بیشتر بحث کنند تا تعریف و تمجید. در پایان به این نکته اشاره می کنم که سعی کنیم مسائل را شخصی نکنیم تا در مسیر درست حرکت کنیم. ممنون.

 • زیباکلام 16 فروردین 1394 / 8:44

  چون شعبان وفایی نژاد تویه درواری هست و سید رمضان شجاعی هم به نوعی فامیل های تویه درواری زیاد داره ، این آقای وفایی نژاد داره به شجاعی حال می ده . همین . شلوغش نکنید

 • خرازی 16 فروردین 1394 / 8:46

  من در تعجب هستم حاج شعبان وفایی نژاد دیدگاه او با محمد دامادی – یوسف نژاد – نقیبی و یوسفی بیشتر است چرا از شجاعی حمایت کرده شاید به خاطر اینه که شجاعی در حل مشکل زباله شهرداری ساری به چهاردانگه سکوت اختیار کرد و وفایی نژاد ازش حمایت کرد . الله اعلم.

 • ,وفا ابوسعید 16 فروردین 1394 / 8:49

  آقای وفایی نژاد باید بداند در انتخابات آینده از چهاردانگه حداقل 10 مدعی به عنوان داوطلب انتخابات مدعی هستند که هر یک لایق تر باشد رأی می آورد.

 • فاطمه میرقاسمی دکترای محیط زیست 16 فروردین 1394 / 8:50

  چون آقای وفایی نژاد پرسنل شهرداری بود شهردار بهش گفته به نفع شجاعی مطلب بزنه .

 • حسن مطهری 16 فروردین 1394 / 8:52

  آقای وفایی نژاد چرا از سکوت رجال سیاسی چهاردانگه در قبال زباله هایی که از ساری به این منطقه سرازیر می شه و با سکوت شجاعی هم همراه بوده هیچ گزارشی ننوشتید.؟

 • بهادرخان 16 فروردین 1394 / 8:54

  آقای وفایی نژاد محترم . با تشکر از گزارش شما اما چند روز قبل که استاندار و مسئولین استان در جمع چهاردانگه ای بودند اما آقای شجاعی در رابطه با دفن زباله ساری در این منطقه هیچ سخنی به میان نیارود . این سکوت چه دلیلی داشت ؟

 • غلامرضا عنایتی 16 فروردین 1394 / 8:56

  آقای وفایی نژاد از گزارش شما ممنون .
  مهندس نقیبی – مهندس یوسفی – شمشمیربند از همین منطقه هستند در شورای شهر هم عضو هستند چرا با نماینده مردم ساری هماهنگ نکردند زباله ساری در این منطقه دفن نشه ؟ به عملکرد نماینده های چهاردانگه ای در مجلس نباید نمره مثبت بدیم .

 • بابایی 16 فروردین 1394 / 13:36

  آقای مدیر سایت . انتشار گزارش سازمان عمران چه ارتباطی به این گزارش دارد که در این صفحه قرار دادید ؟

 • a 19 تیر 1394 / 11:42

  سلام. آقای وفایی چند گرفتی گریه کردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194