پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نشان طلای رقابت‌های موزیک جهانی برای خواننده ساروی

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به نقل از ایرنا، سیدعبدالحسین مختاباد خواننده ساروی، نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰  جایزه موزیک جهانی را  برای اثر «از شرم در حجاب»، کسب کرد. این نخستین بار است که یک ایرانی در این رقابت‌ها جایزه طلایی می‌گیرد.

سایت جایزه جهانی موسیقی ضمن اعلام تمامی برندگان سال ۲۰۲۰ روی خروجی خود نام و تصویر عبدالحسین مختاباد را نیز در میان نه برنده اصلی جایزه طلایی قرار داده است.
در میان برندگان نشان طلای این رقابت‌ها، نام هنرمندانی از کشورهای آلمان، ‌آمریکا، صربستان، ایتالیا، انگلیس و چین دیده می‌شود.

جایزه جهانی موسیقی از سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز و در طی همین مدت کوتاه توانست خود را به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل بشناساند.

تصنیف شرم در حجاب روی شعری از حافظ با آهنگسازی و خوانندگی مختاباد در آلبوم سایه دوست منتشر شد.

جایزه موسیقی جهانی هر ساله به ۹ نفر نشان طلا می‌دهد و به صد تن نشان نقره و نیز به ۵۰ تن نشان برنز.

از ایران احمد میرمعصومی نیز در جمع صد نفری قرار دارد که نشان نقره دریافت کردند و شاهین یوسف‌زمانی در میان ۵۰ نفری قرار دارد که نشان برنز گرفته‌اند.

سال گذشته مسعود رضایی نیز برای اثری جایزه نقره‌ای این رقابت‌ها را از آن خود کرده بود.

دکتر سید عبدالحسین مُختاباد امریی (متولد ۱ فروردین ۱۳۴۵ در بخش کلیجانرستاق ساری)، آهنگ ساز و خواننده، رئیس پیشین دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است.

از معروف‌ترین آثار هنری عبدالحسین مختاباد می‌توان به تمنای وصال و شبانگاهان اشاره کرد. مختاباد بنیان‌گذار و خواننده عضو گروه رودکی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.