پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مظلومانه رفتند و غریبانه آمدند/ مازندران برای زائرانش آغوش گشود

0

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: ماجرا به چهار سال و پنج ماه پیش بر می‌گردد، روزهایی که سایه شوم داعش هنوز از سر شامات کم نشده بود، خان طومان برایشان اهمیت داشت.

قرار بر آتش بس بود ولی در مرام تکفیر و داعش وفای به عهد وجود ندارد و غافلگیری کار خودش را کرد و شد آنچه که برایمان تعریف کردند. خان طومان ماند و ۲۰۰ مدافع حرم و دو هزار تکفیری که با دست پر و مدرن‌ترین تجهیزات و سلاح‌ها آمده بودند و فریاد تزویرشان گوش فلک را پرکرده بود.

اگر خان طومان شکسته می‌شد، کار سخت می‌شد و تا یاران و همپیمانان از عهدشکنی دشمن باخبر شوند، آن ۲۰۰ نفر تن به عقب نشینی ندادند، ماندند تا مهماتشان تمام شد، ۲۴ ساعت طول کشید و مردانه ایستادند و مقاومت با رزمندگانی از سوریه، عراق و افغانستان و ۷۰ ایرانی از لشکر ۲۵ کربلا مازندران ادامه یافت.

خادم الشهدایی که شهید شد

عاقبت از جمع ایرانی‌ها ۱۳ جوان رشید که میانگین سنی شان کمتر از ۳۰ سال بود شهید شدند و از آن معرکه پیکری به عقب بازنگشت. محمد بلباسی یکی از آن دلاوران بود، پاسدار، جهادگر و خادم الشهدا و پدر چهار فرزند. همیشه لباسی بسیجی برتن داشت و معتقد بود خادم الشهدا یعنی ازخودگذشتگی و ایثار.

برادرش می‌گوید اینکه چگونه این فراق را تحمل کردیم فقط خدا می‌داند و امیدواریم بتوانیم راه شهدای مدافع حرم را ادامه دهیم.

رضا حاجی زاده مدافع حرم داوطلب و پدر فاطمه و محمدطاها بود و از اردیبهشت ۹۵ تاکنون دیدار پدرها و کودکان در قاب عکس‌ها خلاصه شده بود تا اینکه دو روز قبل خبر آوردند از شام بلا شهید آوردند.

کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور

پدر شهید مدافع حرم عابدینی که چهار سال و پنج ماه چشم انتظار شنیدن خبری از فرزند رشید و شهیدش بود، مظلومانه رفتن و غریبانه امدن و گمنامی شهیدان مدافع حرم را جانسوز و دردناک می‌داند و می‌گوید چشممان به جمال شهیدان روشن شده است.

وی که چهارسال گذشته را با همدلی مردم و همشهریان شهیدپرورش سپری کرده است، ادامه می‌دهد: این همدردی سبب می‌شد تا غم دوری پسر و فرزندمان را راحت تر تحمل کنیم.

این پدر شهید با بیان اینکه فرزندم جانبازی و مجروحیت خود را از دیگر پنهان کرده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فرزندم سعی می‌کرد جانبازی خود را پنهان کند و وقتی سعی کردیم برایش برنامه استقبال بگیریم به درخواست فرزندم آن را لغو کردیم و مسئولان پس از یک هفته متوجه شدند که چنین پاسدار مدافع حرم وجود دارد.

وی به شب اعزام فرزندش برای آخرین بار اشاره کرد و گفت: آن شب هم تنها و گمنام رفت و امروز نیز گمنام برگشته است.

مادر شهید مدافع حرم رادمهر جوان ساوری نیز با بیان اینکه شهیدان برای رضای خدا و در راه خدا رفته‌اند، می‌گوید: شهیدان برای رضای خدا زندگی کردند و شهید شدند و باید راهشان را ادامه دهیم.

بازگشت پدر همزمان با جشن تولد فرزند

چند روز دیگر تولد امیرسجاد فرزند شهید حسن رجایی فر است و بابا پس از چهارسال و اندی دوباره در جشن تولد پسر حضور دارد و به گفته همسر شهید، امیدوارم فرزندم امیرسجاد هم بتواند راه پدر را ادامه دهد.

آغوش امام رئوف برای شهیدان

کربلایی‌های خان طومان چند روزی است به وطن آمدند و آغوش اول را امام رئوف برایشان باز کرد و پیکرهای مطهر شهیدان به پابوسی امام رئوف رفت. آنان که مظلومانه رفتند، دو روز قبل غریبانه بازگشتند و بوی پیراهن یوسف‌های زمانه در دیارمان پیچید، آنان بازگشتند تا بردل غبارگرفته ما جلایی تازه باشند.

سردار رستمیان از فرماندهان جبهه مقاومت نیز با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم مازندران در جبهه مقاومت اظهار داشت: این رشادت‌ها همواره مایه تحسین سردار دل‌ها، شهید سلیمانی بوده است و همواره از آن یاد می‌کرد.

وی با عنوان اینکه سردار شهید سلیمانی همیشه دغدغه بازگشت پیکر مطهر شهیدان را داشته است، ادامه داد: امروز شاهد به ثمر رسیدن و رفع دغدغه این شهید والامقام هستیم.

به نوشته بسیاری از کاربران فضای مجازی در مازندران، شهیدان از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم و قهرمان‌های ملی برگشتند تا شهر نفسی تازه کند. دیگر نوشت برای هر صندلی یک کربلا برپا شده و بیش از ۷۰ شهید تقدیم شده است پس وای به حال مسئولی که شرمنده شهدا باشد.

آن دیگری هم نوشت، سردار دل‌ها تا پیش از شهادت دغدغه بازگشت شهدای خان طومان را داشت و امروز فرمانده به دیدارشان رفت تا پیکر یارانش را به پشت خط بازگرداند.

مازندران امروز دوباره شهید دارد و دیگر خان طومان برای ما منطقه‌ای غریب نیست و یادآور رزم واره مدافعان حرم مازندرانی است و حالا خبر رسیده که از آن دشت بلا، شهید آورده‌اند.

شهروندان مازندرانی با بیان اینکه بدهکار شهدا هستیم، عنوان می‌کنند، شهدای مدافع حرم ووطن افتخار و قهرمانان ملی هستند و بی صبرانه برای تجدید میثاق با آنان لحظه شماری می‌کنیم و باید رهرو راهشان باشیم.

از امروز یک استان ایستاده تا فرزندانش را در آغوش گیرد و مردم مازندران برای بدرقه قهرمانانش لحظه شماری می‌کند. مراسم وادع با پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم کربلای خان طومان عصر روز سه شنبه ۲۲ مهرماه در بوستان ولایت ساری از ساعت ۱۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و صبح چهارشنبه همرزمان شهیدان در لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا با یارانشان وداع خواهند کرد و عصر آن روز هم پیکر پنج شهید مدافع حرم به شهرستان‌های خود منتقل می‌شود تا طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته مراسم شب وداع و تشییع برگزار شود.

در شهرستان ساری، بابل، قائم شهر، آمل و فریدونکنار مراسم شب وداع و تشییع شهدا برگزار و مراسم تشییع شهدا روز پنج شنبه در پنج شهرستان به صورت مشایعت خودرویی انجام می‌شود..

کد خبر 5046747
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.