پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مسیر رسیدن به قله پیشرفت را با قدرت ادامه می‌دهیم

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌کارنامی امام جمعه موقت ساری امروز در خطبه‌های نماز جمعه ساری، اظهار کرد: کشوری که مورد تعدی و ظلم کشورهای غربی قرار گرفت همین منطقه‌ای که سیل بنیان‌کن آمده؛ سیلی که در کشور مسلمان لیبی هزاران نفر را به کام مرگ برد و هزاران نفر را مصدوم و مفقود کرد.

وی افزود: گرچه سیل جز بلایای طبیعی است اما سوءمدیریتی است که در یک کشور اشغال شده اتفاق افتاد؛ سدهایی که سال‌ها لایروبی نشده بود با یک بلای طبیعی چنین خسارتی به دنبال داشت.

امام جمعه موقت ساری ضمن ابراز همدردی برای مردم لیبی و همچنین زلزله مراکش، گفت: می‌خواهیم این اتحاد و کمک را که همراه یکدیگر باشند و بتوانند استقلال خود را حفظ کنند و بر سرنوشت خود حاکم باشند تا دچار بلایایی که با اندک مدیریتی می‌شد جلویش را گرفت مورد توجه قرار گیرد.

حسینی‌کارنامی با بیان اینکه حرکت مذهبی اربعین به تعبیر مقام معظم رهبری راهپیمایی مقدسی است که اتفاق افتاد، تصریح کرد: هم قدردانی از عزیزانی که تشرف کردند و هم پشتیبانی داشتند به‌ویژه دولت مردمی انتظار داریم فضای به وجود آمده در اربعین را قدر بدانند.

وی با تاکید بر ضرورت وحدت مسلمانان و شیعه و سنی، خاطرنشان کرد: دشمن خیلی تبلیغات کرد و وقت گذاشت تا بتواند دیدار رهبری را با اهل سنت شکل نگیرد ولی با بهترین شکل ممکن انجام شد که سه نکته کلیدی و راهبردی از فرموده رهبری استخراج کرد.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه تصویر نادرستی از اهل سنت به دنیا مخابره و پیاده می‌کنند، اظهار کرد: مردم سنی مذهب اهل سیستان اهل انقلاب و دلداده به نظام و مقام معظم رهبری هستند ولی دشمنان به‌دنبال دوقطبی‌سازی مذهبی و دوقومیتی هستند که راه به جایی نخواهند برد باید مسلمانان بیدار باشند.

حسینی‌کارنامی با بیان اینکه در آستانه بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه هستیم، تصریح کرد: سطح علمی دانشگاه‌ها و مدارس را باید بالا ببریم، هم رسالت معلمان و اعضای هیات علمی دانشگاه این است در مرز علمی دانش قرار گیرند؛ گاهی ضعف‌ها و ناکاستی‌ها که باید دیگران رفع نکردند که باید به بحث مسائل معیشتی معلمان و اعضای هیات علمی توجه شود تا دغدغه شغلی دیگر نداشته باشند.

وی با بیان اینکه باوجود تبلیغات علیه نظام باید امیدبخشی کرد، اظهار کرد: امروز برخی رسیدن به قله پیشرفت را به شوخی می‌گیرند ولی این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهیم رسیدن به قله یک آرمان صرف نیست بلکه یک واقعیتی است که به آن رسیدیم.

امام جمعه موقت ساری بیان کرد: زمانی‌که مهندسان کانادایی، آمریکایی و سایر کشورها برای ما خط و نشان می‌کشیدند و تهدیدمان می‌کردند امروز دانشگاه‌های ما بعد از انقلاب جز دانشگاه‌های برتر محسوب می‌شود.

حسینی‌کارنامی ادامه داد: امروز در بسیاری از صنایع موشکی و دفاعی و ساخت داروها در پزشکی نیازی به پزشک بنگلادشی، پاکستانی و سایر نداریم این یعنی رسیدن به قله و اینکه به قله نزدیک شدیم یک رجز نیست بلکه واقعیت و راه طی شده است که رسیدیم اما دیگران این را نمی‌خواهند.

وی اظهار کرد: در مرز دانش و تولید علم در کشورهای منطقه ۱۶ برابر رشد جهانی داریم حرکت می‌کنیم اینها به‌زودی بر سر سفره‌های مردم نشان داده شد و بیشتر خود را نشان دهد ولی دشمنان نمی توانند ببینند و دنبال حوادثی مثل اغتشاشات سال گذشته هستند افتخارات امروز ما عزت و رسیدن به قله‌های پیشرفت است.

امام جمعه موقت ساری با اعلام اینکه مازندران در نعمت والایی به نام جنگل‌های هیرکانی با بیش از ۵۰هزار کیلومتر مربع در پنج استان شمالی است، گفت:  ۱۰ سال است این جنگل‌ها دوران تنفس خود را دارند طی می‌کنند بسیار هم خوب است باید حفاظت و حراست کرد و از قاچاق چوب و همانند آن جلوگیری کرد اما در همین جنگل‌ها سالانه چه میزان درختان براثر حوادث و طوفان به زمین می‌افتند و برای برداشت آن سازمان‌های مرتبط ندارند باید از این جنگل استفاده کنیم.

حسینی‌کارنامی یادآور شد: جنگل صرفا یک امر تزئینی نیست باید نهایت مراقبت انجام شود و مصوبه مجلس شورای اسلامی است که دارند درختان افتاده باید برداشت شوند برای فرار قاچاق و حراست از جنگل اصل صورت مساله را پاک نکنیم و برای برداشت این مسائلی که در جامعه وجود دارد که باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی یادآور شد: اهتمام بیشتری در بحث سیاه‌پوش شدن و فضاسازی شهری و حرمت‌داری به‌منظور مراسم‌های عزاداری صورت گیرد.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/ع


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.