پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مراجعه بیش ۷ هزار خودروی سنگین به مراکز معاینه فنی مازندران

0

مصطفی قدمی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: بیش از ۷ هزار ۲۳۹ خودرو سنگین از ابتدای امسال تاکنون به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده اند.

او افزود: در راستای ارتقای ایمنی در تردد جاده‌ای، حفظ محیط زیست از آلودگی، کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو در جاده‌ها کلیه وسایل نقلیه سنگین ملزم به داشتن برگه معاینه فنی خودرو هستند و از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار ۲۹۰ خودرو‌های سنگین قبولی داشته اند.

قدمی گفت: مازندران دارای شش مرکز معاینه فنی است که در فروردین امسال ۷ هزار و ۲۳۹ خودرو سنگین به این مراکز مراجعه کرده اند که از این تعداد خودرو ۵ هزار و ۲۶۰ خودرو سنگین موفق به اخذ معاینه فنی شده اند که تعداد خودرو‌های سنگین مراجعه کننده نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

او افزود: به منظور ارتقای ایمنی تردد جاده‌ای و کاهش میزان آلودگی هوا، این مراکز زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاسیس و راه اندازی شده اند تا به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاربر، نسبت به کنترل فنی خودرو‌های سنگین اقدام و برای آن دسته از خودرو‌هایی که فاقد نقص فنی می‌باشند برگه معاینه فنی صادر گردد.

قدمی گفت: در مراکز فوق الذکر، علاوه بر بازدید‌های ظاهری شامل کیفیت آج لاستیک ها، شیشه‌ها و آینه ها، چراغ ها، کمربند ایمنی، کپسول آتش نشانی، باک ها، درب‌ها و موارد ایمنی داخل خودرو، آزمون‌های مکانیزه شامل تست ترمز، لغزش جانبی چرخ ها، تست آلاینده ها، کیلومتر شمار و تست نور صورت می‌پذیرد.

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.