پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مدیریت فاصله گذاری اجتماعی بدون هیچ تنشی انجام شد

0

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین اشتری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شیوع بیماری ویروس کرونا در سطح کشور به اقدامات و فعالیت‌های نیروی انتظامی از همان روزهای اول خبر داد و افزود: نیروی انتظامی پس از مأموریت مهم برقراری نظم و امنیت انتخابات در حوزه مقابله و پیشگیری ویروس کرونا ورود و با محتکران برابر قانون برخورد کرد.

سردار اشتری با اشاره به اینکه در روزهای اول که وضعیت کشور برای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا مناسب نبود و اقلام بهداشتی کم بود از شناسایی انبارها و برخورد با محتکران در این حوزه خبر داد و گفت: یکی از موضوعات مهم، حوزه فضای مجازی و اتفاقاتی بود که در این حوزه مردم را نگران کرد و موجب ایجاد دلهره در آنان شد.

فرمانده ناجا به وابستگی بیشتر مردم در ایام شیوع ویروس کرونا به فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد در این فضا خیلی تاخت و تاز کردند و پلیس با شناسایی این دسته از افراد که در داخل کشور بودند، برخورد کرد.

اشتری در بخشی دیگر از سخنان خود به اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه در حوزه ضد عفونی و گند زدایی کردن معابر عمومی و خیابان‌ها با استفاده از تجهیزات و امکانات یگان ویژه به ویژه آب پاش ها اشاره و تصریح کرد: نگاهی که برخی نسبت به این ادوات و تجهیزات داشته‌اند و مدعی بودند که علیه مردم است، دیدند که این امکانات برای مردم است و چنانچه افرادی در جایی با اغتشاشات بخواهند نظم و امنیت جامعه را دچار اخلال کنند از این وسایل برای کنترل اجتماعات استفاده خواهد شد.

فرمانده ناجا همچنین به موضوع بهداشت و درمان در نیروهای مسلح و فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ورود نیروهای مسلح در این حوزه اشاره کرد و افزود: قرارگاه امام رضا (ع) در نیروهای مسلح راه اندازی شد و به کمک وزارت بهداشت و درمان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا وارد عمل شد.

وی به راه اندازی هزار تخت بیمارستانی در مراکز درمانی ناجا و آمادگی نیروی انتظامی برای پذیرش بیماران کرونایی در همان ایام اشاره و تصریح کرد: تعداد زیادی از شهروندانی که به مراکز و بیمارستان‌های ناجا برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کردند از خدمات ارائه شده نسبت به دیگر مراکز اعلام رضایتمندی داشتند.

عالی‌ترین مقام نیروی انتظامی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل ترددها در استان‌های مازندران و گیلان که در اوج بیماری کرونا بودند، اظهار داشت: با توجه به وجود چندین هزار مبادی ورودی و خروجی در کشور، بحمداله موفق شدیم، بدون هیچ گونه تنشی همه راه‌های اصلی و فرعی را کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در طرح فاصله گذاری اجتماعی هم باید قانون را اجرا و هم با مردم مدارا می‌کرد و این یکی از مهمترین موضوعاتی بود که ناجا در این حوزه سربلند و موفق عمل کرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی در موضوع کنترل و نظارت بر فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و اصناف در طرح فاصله گذاری اجتماعی خوب عمل کرد، ادامه داد: روز ۱۳ فروردین ماه و حضور مردم در طبیعت از دیگر موضوعات و دغدغه‌های مهم مردم و مسئولان بود که ناجا در این مأموریت نیز با همکاری خوب مردم و تاکید بر در خانه بمانیم، خیلی خوب عمل کرد.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی در کنار انجام همه وظایف ذاتی در پیشگیری از شیوع کرونا خوش درخشید، افزود: بخشی از این اقدامات در نشست ویدئو کنفرانسی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با دولت و ستاد مقابله با ویروس کرونا از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و بخشی دیگر از سوی وزارت کشور ارائه شد.

عالی‌ترین مقام نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در استان مازندران از افزایش کشف جرایم و موفقیت‌های پلیس در حوزه پیشگیری از وقوع آن خبر داد و گفت: این موفقیت‌ها مرهون همت سردار ” میرفیضی ” و تلاش همکارانش در طول ۴ سال گذشته بوده هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با بیان اینکه هر چند برخی افزایش سرقت‌ها را از چشم ناجا می‌بینند، افزود: بیشترین علل و منشأ وقوع سرقت‌ها مشکلات اقتصادی و برخی مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه است که باید سهم هر یک از سازمان‌ها در حوزه جرایم مشخص شود.

سردار اشتری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که پلیس باید در تراز انقلاب باشد، بیان کرد: تمام سعی و تلاش ما خدمات رسانی به مردم با اقتدار توأم با رأفت اسلامی بوده تا در کنار مسائل تخصصی، حقوق مردم رعایت شود و براساس مبانی و موازین شرعی و اسلامی کارها را به پیش ببریم.

کد خبر 4923656
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.