پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مدیران باید مانع دریافت جایزه پزشک بی‌حجاب آمل می‌شدند

1

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام ابراهیم یعقوبیان ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه بین نمازگزاران مصلای میربزرگ ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا ترس از خداوند، زیادی نخواستن بنده و رضایت به حد و حدود خداوند است.

وی افزود: باید در زندگی فردی، اجتماعی و کاری خود بیش از آنچه که خداوند مقدر کرده طلب نکنیم.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه اقتدار پوشالی اسرائیل و صهیونیست با قدرت نمایی و اقتدار مردم غزه لگدمال شد و مصونیت گنبد آهنین شکسته شد، تصریح کرد: امروزه شاهد هستیم که دیگر ابرقدرتی آمریکا و استکبار جهانی تمام شده و با نمایش توانمندی مردم غزه و نیروهای حماس دیگر اسرائیل مرده و تمام شده است.

وی با بیان اینکه به برکت خون شهدا امروزه جمهوری اسلامی ایران دارای اقتدار، ابهت، قدرت، توانمندی‌های خیره کننده علمی و هسته است که به عنوان کشور ارزشمند و تعیین کننده محسوب می‌شود، یادآور شد: باید مسؤولان با تلاش شبانه روزی در نظام جمهوری اسلامی برای رضایت خداوند و گره گشایی مردم کار کنند و قدر مردم را بدانند.

یعقوبیان با اشاره به هنجارشکنی و کشف حجاب یک پزشک در آئین روز پزشک که موجب عصبانیت و دلخوری شده است، بیان کرد: از مسؤولان درخواست می‌شود تا در این زمینه اقدامات قانونی و برخورد قاطع انجام شود.

وی یادآور شد: مسؤولان و مدیران حاضر در آن همایش باید برابر قانون جمهوری اسلامی در همان مکان با خانم بی‌حجاب که برای دریافت جایزه به جایگاه آمد برخورد می‌کردند.

یعقوبیان با اشاره به اینکه باید اخلاق، رفتار و برخورد برخی افراد اصلاح شود، ادامه داد: مردم شهیدپرور و ولایتمدار، خانواده شهدا و دلسوزان نظام از مسؤولان انتظار بیشتر و قانون‌مدارانه دارند.

وی با اعلام اینکه مسؤولان حاضر در همایش روز پزشک نباید به هیچ وجه اجازه می‌دادند که یک پزشک خانم بدون حجاب جایزه بگیرد و به خود اجازه دهد به جایگاه بیاید تا پس از آن در فضای مجازی بی‌حرمتی انجام دهد، گفت: اگر خانم دکتر هتاک به حجاب عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل است و در جای دیگر مطب دارد چرا باید در شهرستان آمل به عنوان پزشک نمونه معرفی شود پس لازم است علت انتخاب این فرد به عنوان پزشک نمونه مشخص شود.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه مدیران حاضر در جلسه باید مانع دریافت جایزه و لوح سپاس یک فرد بی‌حجاب می‌شدند و اعتراض خود را همان زمان اعلام می‌کردند، بیان کرد: اگر خطایی از فردی سر زد باید در چارچوب قانون با آن برخورد شود ولی اگر کسی با قصد و عناد کاری را انجام داد باید معاندان را سر جای شان نشاند.

وی با اعلام اینکه نباید جامعه دینی با حرکت زننده یک فرد به آسیب مواجه شود، افزود: از یک کودک در پیش دبستانی گرفته تا جراح و متخصص در دستان آموزش و پرورش و نظام آموزشی پرورش می‌یابد پس لازم است با الفبای مبانی دینی، اسلامی و قانون کشور به آن آموخته شده و از ابتدا جلوی هنجارشکنی گرفته شود.

یعقوبیان با اشاره به اینکه باید بازنگری فکری در نظام آموزشی صورت گیرد و دقت بسیار زیاد در تربیت و آموزش فرزندان انجام شود، یادآور شد: با مشاهده هنجارشکنی و هتک حرمت همه مؤمنان و مسلمانان ناراحت و دلگیر می‌شوند.

وی متذکر شد: به هیچ وجه دل‌مان نمی‌خواهد کسی به انحراف کشیده شود زیرا در مملکت شیعی فرزندان کشور جمهوری اسلامی باید در کشتی نجات وارد شوند البته تاریخ بشریت و تاریخ اسلام نشان داد که هرکس با خداوند، اهل بیت و آل علی (ع) درافتاد برمی افتد و در آن هم شکی نیست.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه امروزه جمهوری اسلامی ایران بسیار قدرتمندتر از آن است که فکرش را می‌کنیم، افزود: کشورمان هم اکنون درخت تناوری است که دشمنان اسلام مقابل عظمت و بزرگی آن سر تسلیم فرود می‌آوردند پس اختلال و بی اخلاقی یک نفر نمی‌تواند نظام جمهوری اسلامی را خدشه دار کند.

وی با بیان اینکه ما در ایران با هیچ کس سر جنگ نداریم و هدفمان نجات و هدایت مردم است، خاطرنشان کرد: ما اقدام به قتل و نسل کشی نکردیم و با مطالعه تاریخ درمی یابیم که نسل کشی و قتل مردم کار استکبار و غربی‌ها است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه به بحران زباله و محل دپوی عمارت اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور چند روز گذشته مستقیم به مشکل زباله در شهرستان آمل اشاره کرد و دستور داده تا مسئله زباله در این شهرستان باید هر چه زودتر حل شود.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه در پیامی مسئله زباله و معضلات بزرگ آن را به رئیس جمهور و دولت مردمی سیزدهم انتقال دادیم، بیان کرد: رئیس جمهور در اقدامی مهم ضرب الاجل ۱۵ روزه برای تعیین تکلیف مشکل زباله آمل و انتخاب مکان جدید مشخص کرد که باید صمیمانه از تصمیمات رئیس قوه مجریه، استاندار مازندران و مسؤولان استانی تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: امید داریم در مدت زمان ضرب الاجل اقدامات لازم برای سلامت عمومی و همشهریان آملی انجام شود.

امام جمعه آمل با اشاره به آغاز هفته پدافند غیرعامل، یادآور شد: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، تأسیسات و امکانات مقابل اقدامات خصمانه دشمن می‌شود.

وی بیان کرد: باید ساختاری در جامعه ایجاد شود در زمان بحران نه مردم، نه تأسیسات و نه امکانات شریانی مقابل دست درازی‌های دشمنان آسیب ببیند.

یعقوبیان با بیان اینکه دشمنان استکباری و غربی علیه اسلام، مسلمین و جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شبانه روزی دارند، ادامه داد: دشمنان کشورمان بیکار ننشسته اند و از فضای عینی و مجازی برای فریب نسل جوان و به دام انداختن آنها استفاده می‌کنند و امروزه علاوه بر نسل جوان هدف اصلی شان زنان جامعه و سست کردن بنیان خانواده است.

وی با اشاره به اینکه نباید عده ای فریب خورده نظام جمهوری اسلامی را زیر سؤوال ببرند، گفت: قدرت کشورمان در حوزه‌های سیاست، فرهنگ، علوم، فرهنگ و اندیشه بر کسی پوشیده نیست البته رهبر انقلاب اسلامی در همه سخنرانی‌های خود بسیار تأکید دارند که به آینده کشور امیدوار هستند.

پایان پیام/۸۶۰۱۲/م


لینک منبع اصلی مطلب

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    خانه از پای بست ویران است
    خواجه در بند نقش عیوان است
    وقتی جلسه تشکیل شد و طرف تو جلسه نشسته همه منتظرند بیاید و جایزه بگیرد کسی چیزی نمیگه بعد وقتی گرفت و به ریش همه خندید و … فاین تذهبون !!!!!!!!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.