پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

محدودیت‌های قانونی و زیرساختی تاکسی هوایی در مازندران برطرف شود

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، رضا علیخانی امشب در نشست با مدیرکل فرودگاه‌های مازندران برای بررسی آخرین وضعیت ناوگان حمل و نقل هوایی استان با بیان اینکه مازندران از شرایط خاص گردشگری در کشور برخوردار است و توسعه فرودگاه‌های استان ضرورت دارد، اظهار کرد: برای توسعه فرودگاه‌های مازندران، نیازمندی‌های استان در دور دوم سفر رئیس جمهور و همچنین در برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه پیشنهادی، چشم انداز جابجایی مسافر هوایی مطابق با توسعه صنعت گردشگری هوایی و همچنین اقتصادی و باری دیده شود، افزود: با توجه به نگاه خاص استان برای گنجاندن مصوبات سفر رئیس جمهور و برنامه هفتم، توسعه فرودگاهای مازندران با استفاده از اعتبار ملی رقم خواهد خورد.

معاون عمرانی استاندار مازندران، رسیدگی به نیازمندی‌های بیرون فرودگاه دشت ناز را بسیار مهم دانست و یادآورشد: ایمن سازی، رفع نقاط حادثه خیز، توجه به سیما و منظر ورودی فرودگاه، ترمیم راه دسترسی و مدخل ورودی فرودگاه که با روستا تلاقی دارد، ساماندهی و نسبت به احداث تقاطع غیر هم سطح آن نیز اقدام شود.

علیخانی با بیان اینکه محدودیت‌های قانونی و زیرساختی تاکسی هوایی باید رفع شود، گفت: در برنامه هفتم توسعه این طرح دیده شود و بسترهای قانونی، حقوقی و حاکمیتی برای ورود سرمایه‌گذار این بخش فراهم گردد و به عنوان نیاز در برنامه هفتم توسعه به طرح ملی تبدیل شود.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور اسفند پارسال به مازندران، الحاق ۵۰ هکتار زمین به فرودگاه دشت ناز پیشنهاد شد، اظهار کرد: برای طرح توسعه طول باند و استاندارسازی روشنایی فرودگاه میزان زمان پیشنهاد شد که تاکنون محقق نشد.

سعدالله وطن‌خواه افزود: طرح توسعه فرودگاه رامسر در سفر رئیس جمهور به مازندران مصوب شد که طرح توسعه ترمینال و پارکینگ هواپیما آن با ۵۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ۵۶ درصد پروازهای آموزشی و تفریحی کشور در غرب مازندران انجام می‌شود، تصریح کرد: فرودگاه رامسر و نوشهر رکورد پروازهای آموزشی و تفریحی فوق سبک را با ۱۷ هزار پرواز امسال جابجا کردند.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران یادآور شد: تا ۸۰ پرواز از فرودگاه دشت ناز، ۶ پرواز از نوشهر ۶ و ۴ پرواز از رامسر در طول هفته انجام می‌شود.

پایان پیام/۸۶۰۳۱/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.