پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مجتمع تخصصی ورزشی کودکان و نوجوانان بابل کلنگ‌زنی شد + عکس

0

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، آیین کلنگ‌زنی مجتمع تخصصی ورزشی کودکان و نوجوانان شهرستان بابل با مشارکت بخش خصوصی در مجموعه ورزشی حیدرکلای بابل به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و با حضور سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران، گرجی فرماندار، خانم عرب رئیس ورزش و جوانان بابل و دیگر مسئولان برگزار شد.

مهدی سعادتی، نماینده مردم بابل در مجلس در این مراسم گفت: بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها، پس از پیروزی انقلاب جبران شد اما هنوز با شرایط ایده آل خصوصا در حوزه زیرساخت های ورزشی فاصله داریم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بابل شهر ویژه ای در ورزش است افزود؛ اعتبارات دولتی برای ساخت و تکمیل اماکن ورزشی کافی نیست و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه بابل در بسیاری از بخش‌ها سرآمد است افزود: وضعیت سرانه ورزش شهرستان مناسب نیست و امیدواریم با تلاش و مساعدت عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و مسؤولان شهرستان بابل گام‌های موثری برداشته شود.

عادل عالیشان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از بار ورزش چه در حوزه زیرساخت و چه در نگهداری اماکن ورزشی بر دوش بخش خصوصی است،گفت: مواد قانونی ۲۷ و ۲۱ برای مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده و ساخت این مجتمع تخصصی ورزشی کودکان و نوجوانان نه تنها در ایجاد اشتغال بلکه موجب سلامت و نشاط آینده سازان و قهرمانان خواهد بود.

گفتنی است؛ این مجتمع، در زمینی به مساحت هزار و  ۷۰۰ متر و با تخصیص اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته می‌شود و حدود ۱۲ شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

* پای درددل پیشکسوتان ورزشی 

عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران به همراه مهدیز سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس، در جمع پیشکسوتان و فعالان حوزه ورزش بابل حضور یافتند.

عادل عالیشان در جمع پیشکسوتان و فعالان ورزشی بابل،گفت: برای کمک به توسعه ورزش بابل نیازمند همراهی و کمک همه پیشکسوتان هستیم.

وی با تمجید از جایگاه ورزش بابل افزود: در برنامه‌های دستگاه ورزش و جوانان مازندران به شهرستان بابل توجه ویژه خواهد شد.

عالیشان تاکید کرد: در ساخت، نگهداری و اجرای برنامه‌های ورزشی نیازمند مشارکت مردم هستیم و معتقدیم بسیاری از امور می‌تواند به مردم واگذار شود.

وی تصریح کرد: بابل استعدادخیز و دارای استعدادهای ناب بالقوه است که باید بالفعل شود و سهم بزرگی در کسب بیش از ۵۰۰ مدال بین‌المللی استان دارد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به اینکه در راس هیأت‌های ورزشی باید از ظرفیت افراد توانمند و دلسوز استفاده شود بیان داشت، باید با همکاری و مشارکت جامعه ورزش سرانه فضای ورزشی بابل افزایش یابد تا ورزش بابل به جایگاه واقعی خود برسد.

مهدی سعادتی نیز در این نشست، نقش مجمع خیرن را در توسعه زیرساخت ها مورد توجه قرارداد و گفت: سرانه ورزشی این شهر المپیکی در خور شان ورزش بابل نیست و در همه رشته‌های ورزشی ظرفیت بالایی وجود دارد. 

نماینده مردم بابل در مجلس افزود؛ نگاه بخشی باعث عقب‌ماندگی ورزش بابل شد و با اتحاد و همدلی و تعامل دستگاه ورزش و جوانان می‌توانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم. 

به گزارش فارس، پیشکسوتان ورزش بابل در این نشست صمیمی، موضوعاتی مانند: گران بودن ورزش، مشکلات هیأت‌های ورزشی، وضعیت اماکن و سالن‌های ورزشی، نیروی انسانی و…. را مطرح و خواستار رفع مشکلات شدند.

پایان پیام /۸۶۰۵۹/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.