کد خبر:5342
پ
hamed-khalili-azni

متن کامل سخنان مسئول فرهنگی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز

در این همایش آقای حامد خلیل ازنی، مسئول فرهنگی و نماینده ی این پایگاه خبری در شهر کیاسر متنی را در ارتباط با توانمندی ها و پتانسیل های بخش چهاردانگه و اهداف و کارکردهای پایگاه خبری چهاردانگه نیوز قرائت نمودند که متن کامل آن در ادامه خواهد آمد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، مراسم افتتاح دفتر پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، روز پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ در سالن آمفی تئاتر فنی و حرفه ای شهر کیاسر برگزار شد. در این همایش آقای حامد خلیل ازنی، مسئول فرهنگی و نماینده ی این پایگاه خبری در شهر کیاسر مطالبی را در ارتباط با توانمندی ها و پتانسیل های بخش چهاردانگه و اهداف و کارکردهای پایگاه خبری چهاردانگه نیوز قرائت نمودند که متن کامل آن در ادامه خواهد آمد.

 

متن  سخنرانی:

کـــــــرده ام نام خـدا مطلع دیوان ثنا                     مطلعی نیست به عـــالم به از نام خدا

آن به شش روز پدید آور این هفت فلک                آن به یک امر کن ایحاد کن این دو سرا

طبقات فلکــی دیــده و او نـــور نظر                     همــه را بیند و در دیـــده نباشد پیدا

حمـــد او را نتوان کرد بـــه صـد قرن                     شکــر او را نتوان کـرد به صد دفتر ادا

بهترین شکر خدا، مدح نبی و ولی است               مـــدحت آرای نبی و ولیم شکر خدا

                                                 ( اشرف مازندرانی)

 

سلام علیکم

عرض ادب و احترام دارم خدمت سروران گرامی، خانواده های معزز شهدا، امام جمعه محترم، مسئولین زحمت کش دلسوز، فرهنگیان پرتلاش، اصحاب رسانه و مهمانان بزرگوار که دعوت پایگاه خبری چهاردانگه نیوز را پذیرفتید تا امروز در این مکان به بهانه افتتاح دفتر پایگاه خبری چهاردانگه نیوز و تقدیر و تشکر از فعالان عرصه خبر در بخش چهاردانگه گرد هم آییم و انشالله قدم های بلندی جهت همدلی و ایجاد صمیمیت بیشتر برداریم و برای پیشرفت منطقه عزم خود را جزم نموده و قدر توانایی و داشته های خودمان را بدانیم و از آن بهر ببریم و بر آن ببالیم.

 

بخش چهاردانگه با قریب ۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و ۹۶ روستا و یک شهر، وسیع ترین بخش در استان مازندران است. بخش چهاردانگه زادگاه بیش از ۲۰۰ آلاله عاشق به خون خفته است که جان خود را فدای سرافرازی و عزت ایران اسلامی نمودند و مفتخریم اولین شهید روحانی دفاع مقدس، شهید حجت الاسلام ولی الله سلیمانی فر در هوای عطر آگین و پاک این منطقه تنفس نمودند.

 

سرزمین ولایت مدار چهاردانگه مفتخر است که قبور امامزادگان واجب التکریم مانند محمود میر عمادلدین، امامزاده میر افضل، امامزاده شمس الدین، امامزاده ابوطالب را در آغوش خود جای داده است.

 

سرواران گرامی! بخش چهاردانگه یک ایران کوچک است و هر سه نوع آب و هوایی ایران را در خود جای داده است، قسمت شمال آن آب هوایی خزری، قسمت میانبند آن آب و هوای کوهستانی و قسمت های جنوبی آن آب و هوای نیمه کویری  دارد.

 

بخش چهاردانگه با دارا بودن زیبا ترین  اماکن گردشگری مانند آب معدنی سورت ، آب بندان الندان، دریاچه چورت، قلّه و قلعه شاهدژ، آبشار ها و درختان سر به فلک کشیده و آب و هوای بسیار مطلوب ویژگی ممتازی در زمینه گردشگری و جذب توریست دارد.

 

منطقه چهاردانگه زادگاه علمای بزرگی مانند ملاصالح مازندرانی داماد علامه مجلسی، شریعتمدار تیلکی، شریعتمدار کیاسری، شیخ علی اصغر ولویه ای و سید علی پاجایی و دیگر علمای بزرگ و به نام می باشد.

 

بخش چهاردانگه زیستگاه شعرای بزرگ مانند ملاسعید مازندرانی مشهور به اشرف مازندرانی، ندیم ارایی، مغتنم ارایی، نشاطی هزارجریبی و استاد مهدی محمد نژادکیاسری و دیگر شعرای به نام می باشد.

 

بخش چهاردانگه محل برخاستن رجال بزرگ و تاریخ ساز می باشد مانند حبیب الله سورتیچی حاکم مازندران، علی اکبر داور بنیان گذار عدلیه نوین، محمد حسین نخعی وزیر خارجه و سفیر ایران در کشورهای مختلف و کسی است که دستور داد تاریخ کامل ایران کتاب تاریخ کمبریج در ۸ جلد تدوین گردد و این کتابها به نام تاریخ ایران توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد، می باشد.

 

اکنون نیز چهاردانگه بالنده و سرفراز و مغرور به جوانان و مردان و زنان توانمند خود می باشد که در عرصه ها علمی، فرهنگی، هنری، سیاست و ورزش می درخشند. لازم است مسئولین محترم و دلسوز همانند مرکز ثقل عمل نموده و با گردآوری و حمایت همه جانبه ی این توانمندی ها زمینه پیشرفت و شکوه مجدد منطقه را فراهم نمایند. در صورت همدلی و همراهی می توانیم تعداد بیشتری از نیروهای تاثیر گذار در سطح استان و کشور داشته باشیم.

 

حضار محترم! پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به همت جوانان هوشمند و زمان شناس از پاییز ۱۳۹۰ پا به عرصه اطلاع رسانی نهاد. جوانانی که گرچه دور از چهاردانگه بودند اما در قلبشان مالامال عشق به خاک پاک چهاردانگه داشتند تا خلاء اطلاع رسانی در منطقه را از بین ببرند.

 

هدف از راه اندازی این پایگاه خبری، احساس خلاء خبری و یا در بیانی درست تر، درج نشدن کمترین خبر از بخش چهاردانگه در رسانه های کشوری و استانی شامل صدا و سیما، مطبوعات و سایت های خبررسانی بوده است. با راه اندازی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، کم کم این بخش از شهرستان ساری از انزوا و فراموشی رسانه ای بیرون آمده و امروزه کوچکترین خبری در دور افتاده ترین روستای چهاردانگه به اطلاع همگان در ایران و جهان رسانیده می شود.

 

اکنون مفتخریم پایگاه خبری چهاردانگه نیوز روزانه محل رجوع تمام کسانی می باشد که دل در گروه پیشرفت منطقه دارند و هر روز شاهد افزایش مراجعات بیشتری به این پایگاه از داخل و خارج کشور می باشیم و همین عامل باعث دلگرمی و تشویقمان شد تا در جهت هرپه بهتر پوشش اخبار منطقه، دفتر این پایگاه خبری را در مرکز بخش افتتاح نماییم.

 

سروران گرامی! پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به هیچ خط و خطوط سیاسی وابستگی ندارد و تنها در چهار چوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و مطابق قوانین و مقرارت آن برای تعالی و پیشرفت منطقه در تلاش خواهد بود.

 

چهاردانگه نیوز در راستای اهداف ذیل پا به عرصه خبر و اطلاع رسانی نهاده است:

 

۱-   ارتباط بین دیروز، امروز و فردای چهاردانگه در فضای مجازی و اینترنت.

۲-   خارج شدن چهاردانگه از انزوی خبری و اطلاع رسانی.

۳-   تحت پوشش قرار دادن خبرهای چهاردانگه حتی در دور ترین روستاهای بخش.

۴-   انتقال مشکلات مردم به مسئولان بخش، شهرستان ساری و استان مازندران.

۵-   ارتباط با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاری های بخش چهاردانگه در بیان مشکلات.

۶-   تعمل شازنده و دوسویه با مسئولان بخش چهاردانگه، شهرستان ساری و استان مازندران در پیگیری مشکلات و مطالبات مردم.

۷-   معرفی ظرفیت های طبیعی، گردشگری، اکو توریسم و کوهنوردی بخش چهاردانگه.

۸-   توجه ویژه رسانه ای به منابع طبیعی، جنگل ها و مسایل زیست محیطی چهاردانگه.

۹-   معرفی روستاهای بخش چهاردانگه و ظرفیت های گوناگون این روستاها.

۱۰- معرفی شخصیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و مذهبی و هم چنین نخبگان و فرهیختگان چهاردانگه.

۱۱- ارتباط  با نخبگان و فرهیختگان و شخصیت های چهاردانگه ای در داخل و خارج کشور.

۱۲- ارتباط با اهالی فهیم چهاردانگه و جلب همکاری صمیمانه آنها به عنوان خبرنگار افتخاری.

 

در پایان لازم است تشکر و امتنان بی شاعبه پایگاه حبری چهاردانگه نیوز را از امام جمعه محترم با ارشادهای خود، بخشدار ساعی و مردمی و شورای محترم بخش چهاردانگه، شورای محترم و شهردار فعال کیاسر و تمام عزیزانی که به مدد پایگاه خبری چهاردانگه نیوز شتافتند تا امروز به طور رسمی دفتر این پایگاه را در شهر کیاسر افتتاح نماییم، اعلام می نمایم. خداوند متعال از این بابت سپاسگزاریم و امید آن را داریم با حمایت شما عزیزان روزی این پایگاه خبری در سطح ملی و بین المللی به نام چهاردانگه به فعالیت خود ادامه دهد.

 

مجدداً از این که دعوت پایگاه خبری چهاردانگه نیوز را پذیرفته و در جلسه شرف حضور پیدا نمودید و با صبر حوصله عرایض ناقص و نارسای بنده را تحمل فرمودید، بی نهایت سپاسگزارم.

 

خدایا چندان کن سرانجام کار    تو خشنود باشی و ما رستگار

 

 

دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
 • سلطاني ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ / ۲۰:۳۸
  0 0

  خدایا به عزت و پایداری تمامی کسانی که دل در گرو خدمت به اشرف المخلوقات دارند بیافزای و عاقبت بخیرشان فرما.
  خدا یا به همه ما وبه تمام مسئولین ما بینشی عطا فرما که صراط مستقیم را جهت همدلی و وحدت عالم و عامل فرما و حب و بغض شخصی و سیاسی را از همه دور فرما.

  از تمامی کسانی که بدون هر گونه چشمداشتی و صرفا” جهت شناساندن ظرفیت منطقه چهاردانگه کهن و آبادانی این سرزمین مادری تلاش نمودند و می نمایند به عنوان یک هموطن بی نهایت سپاسگزارم و از خداوند بزرگ برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم.
  امیدواربم مسئولین استانی و ملی که خود و مردم را از نعمات بی پایان چهاردانگه بهره مند می سازند در آبادانی آن نیز تلاش نمایند تا محروومیت از چهره چهاردانگه رخت بر بندد.
  از آقای خلیلی هم که در شناساندن ظرفیتها و تهدیدهای چهاردانگه مسئولین همت می نمایند تشکر می نمایم. خداوند انشاء ا… به ایشان به واسطه این خدمات خیر لا یحتسب عنایت فرماید./

 • مصطفی انداوه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ / ۹:۱۰
  0 0

  جزاکلا خیرا دست مریزاد آقای خلیلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید