پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

متن كامل سخنان مسئول فرهنگي پايگاه خبري چهاردانگه نيوز

در اين همايش آقاي حامد خليل ازني، مسئول فرهنگي و نماينده ي اين پايگاه خبري در شهر كياسر متني را در ارتباط با توانمندي ها و پتانسيل هاي بخش چهاردانگه و اهداف و كاركردهاي پايگاه خبري چهاردانگه نيوز قرائت نمودند كه متن كامل آن در ادامه خواهد آمد.

2

 

به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، مراسم افتتاح دفتر پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، روز پنجشنبه 30 مرداد 1393 در سالن آمفي تئاتر فني و حرفه اي شهر كياسر برگزار شد. در اين همايش آقاي حامد خليل ازني، مسئول فرهنگي و نماينده ي اين پايگاه خبري در شهر كياسر مطالبی را در ارتباط با توانمندي ها و پتانسيل هاي بخش چهاردانگه و اهداف و كاركردهاي پايگاه خبري چهاردانگه نيوز قرائت نمودند كه متن كامل آن در ادامه خواهد آمد.

 

متن  سخنرانی:

كـــــــرده ام نام خـدا مطلع ديوان ثنا                     مطلعي نيست به عـــالم به از نام خدا

آن به شش روز پديد آور اين هفت فلك                آن به يك امر كن ايحاد كن اين دو سرا

طبقات فلكــي ديــده و او نـــور نظر                     همــه را بيند و در ديـــده نباشد پيدا

حمـــد او را نتوان كرد بـــه صـد قرن                     شكــر او را نتوان كـرد به صد دفتر ادا

بهترين شكر خدا، مدح نبي و ولي است               مـــدحت آراي نبي و وليم شكر خدا

                                                 ( اشرف مازندراني)

 

سلام عليكم

عرض ادب و احترام دارم خدمت سروران گرامي، خانواده هاي معزز شهدا، امام جمعه محترم، مسئولين زحمت كش دلسوز، فرهنگيان پرتلاش، اصحاب رسانه و مهمانان بزرگوار كه دعوت پايگاه خبري چهاردانگه نيوز را پذيرفتيد تا امروز در اين مكان به بهانه افتتاح دفتر پايگاه خبري چهاردانگه نيوز و تقدير و تشكر از فعالان عرصه خبر در بخش چهاردانگه گرد هم آييم و انشالله قدم هاي بلندي جهت همدلي و ايجاد صميميت بيشتر برداريم و براي پيشرفت منطقه عزم خود را جزم نموده و قدر توانايي و داشته هاي خودمان را بدانيم و از آن بهر ببريم و بر آن بباليم.

 

بخش چهاردانگه با قريب 1500 كيلومتر مربع وسعت و 96 روستا و يك شهر، وسيع ترين بخش در استان مازندران است. بخش چهاردانگه زادگاه بيش از 200 آلاله عاشق به خون خفته است كه جان خود را فداي سرافرازي و عزت ايران اسلامي نمودند و مفتخریم اولين شهيد روحاني دفاع مقدس، شهيد حجت الاسلام ولي الله سليماني فر در هواي عطر آگين و پاك این منطقه تنفس نمودند.

 

سرزمین ولایت مدار چهاردانگه مفتخر است که قبور امامزادگان واجب التکریم مانند محمود میر عمادلدین، امامزاده میر افضل، امامزاده شمس الدین، امامزاده ابوطالب را در آغوش خود جای داده است.

 

سرواران گرامي! بخش چهاردانگه يك ايران كوچك است و هر سه نوع آب و هوايي ایران را در خود جاي داده است، قسمت شمال آن آب هوايي خزري، قسمت ميانبند آن آب و هواي كوهستاني و قسمت هاي جنوبي آن آب و هواي نيمه كويري  دارد.

 

بخش چهاردانگه با دارا بودن زیبا ترین  اماكن گردشگري مانند آب معدنی سورت ، آب بندان الندان، دریاچه چورت، قلّه و قلعه شاهدژ، آبشار ها و درختان سر به فلك كشيده و آب و هواي بسيار مطلوب ويژگي ممتازي در زمينه گردشگري و جذب توريست دارد.

 

منطقه چهاردانگه زادگاه علماي بزرگي مانند ملاصالح مازندراني داماد علامه مجلسي، شريعتمدار تيلكي، شريعتمدار كياسري، شيخ علي اصغر ولويه اي و سيد علي پاجايي و ديگر علماي بزرگ و به نام مي باشد.

 

بخش چهاردانگه زیستگاه شعراي بزرگ مانند ملاسعيد مازندراني مشهور به اشرف مازندراني، نديم ارايي، مغتنم ارايي، نشاطي هزارجريبي و استاد مهدي محمد نژادکیاسری و ديگر شعراي به نام مي باشد.

 

بخش چهاردانگه محل برخاستن رجال بزرگ و تاريخ ساز مي باشد مانند حبیب الله سورتیچی حاکم مازندران، علي اكبر داور بنيان گذار عدليه نوين، محمد حسين نخعي وزير خارجه و سفير ايران در كشورهاي مختلف و كسي است كه دستور داد تاريخ كامل ايران کتاب تاریخ کمبریج در 8 جلد تدوين گردد و اين كتابها به نام تاريخ ايران توسط انتشارات اميركبير منتشر شد، می باشد.

 

اكنون نيز چهاردانگه بالنده و سرفراز و مغرور به جوانان و مردان و زنان توانمند خود مي باشد كه در عرصه ها علمي، فرهنگي، هنري، سياست و ورزش مي درخشند. لازم است مسئولين محترم و دلسوز همانند مركز ثقل عمل نموده و با گردآوري و حمایت همه جانبه ی اين توانمندي ها زمينه پيشرفت و شكوه مجدد منطقه را فراهم نمايند. در صورت همدلي و همراهي می توانیم تعداد بيشتري از نيروهاي تاثير گذار در سطح استان و كشور داشته باشيم.

 

حضار محترم! پايگاه خبري چهاردانگه نيوز به همت جوانان هوشمند و زمان شناس از پاییز 1390 پا به عرصه اطلاع رساني نهاد. جوانانی که گرچه دور از چهاردانگه بودند اما در قلبشان مالامال عشق به خاک پاک چهاردانگه داشتند تا خلاء اطلاع رساني در منطقه را از بین ببرند.

 

هدف از راه اندازی این پایگاه خبری، احساس خلاء خبری و یا در بیانی درست تر، درج نشدن کمترین خبر از بخش چهاردانگه در رسانه های کشوری و استانی شامل صدا و سیما، مطبوعات و سایت های خبررسانی بوده است. با راه اندازی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، کم کم این بخش از شهرستان ساری از انزوا و فراموشی رسانه ای بیرون آمده و امروزه کوچکترین خبری در دور افتاده ترین روستای چهاردانگه به اطلاع همگان در ایران و جهان رسانیده می شود.

 

اكنون مفتخريم پايگاه خبری چهاردانگه نيوز روزانه محل رجوع تمام كساني مي باشد كه دل در گروه پيشرفت منطقه دارند و هر روز شاهد افزايش مراجعات بیشتری به اين پايگاه از داخل و خارج كشور مي باشيم و همین عامل باعث دلگرمی و تشویقمان شد تا در جهت هرپه بهتر پوشش اخبار منطقه، دفتر این پایگاه خبری را در مرکز بخش افتتاح نماییم.

 

سروران گرامی! پايگاه خبري چهاردانگه نيوز به هيچ خط و خطوط سياسي وابستگي ندارد و تنها در چهار چوب نظام مقدس جمهوري اسلامي و مطابق قوانين و مقرارت آن براي تعالي و پيشرفت منطقه در تلاش خواهد بود.

 

چهاردانگه نيوز در راستاي اهداف ذيل پا به عرصه خبر و اطلاع رساني نهاده است:

 

1-   ارتباط بین دیروز، امروز و فردای چهاردانگه در فضای مجازی و اینترنت.

2-   خارج شدن چهاردانگه از انزوی خبری و اطلاع رسانی.

3-   تحت پوشش قرار دادن خبرهای چهاردانگه حتی در دور ترین روستاهای بخش.

4-   انتقال مشکلات مردم به مسئولان بخش، شهرستان ساری و استان مازندران.

5-   ارتباط با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاری های بخش چهاردانگه در بیان مشکلات.

6-   تعمل شازنده و دوسویه با مسئولان بخش چهاردانگه، شهرستان ساری و استان مازندران در پیگیری مشکلات و مطالبات مردم.

7-   معرفی ظرفیت های طبیعی، گردشگری، اکو توریسم و کوهنوردی بخش چهاردانگه.

8-   توجه ویژه رسانه ای به منابع طبیعی، جنگل ها و مسایل زیست محیطی چهاردانگه.

9-   معرفی روستاهای بخش چهاردانگه و ظرفیت های گوناگون این روستاها.

10- معرفی شخصیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و مذهبی و هم چنین نخبگان و فرهیختگان چهاردانگه.

11- ارتباط  با نخبگان و فرهیختگان و شخصیت های چهاردانگه ای در داخل و خارج کشور.

12- ارتباط با اهالی فهیم چهاردانگه و جلب همکاری صمیمانه آنها به عنوان خبرنگار افتخاری.

 

در پايان لازم است تشكر و امتنان بی شاعبه پايگاه حبري چهاردانگه نيوز را از امام جمعه محترم با ارشادهاي خود، بخشدار ساعي و مردمي و شوراي محترم بخش چهاردانگه، شوراي محترم و شهردار فعال كياسر و تمام عزيزاني كه به مدد پايگاه خبري چهاردانگه نيوز شتافتند تا امروز به طور رسمي دفتر اين پايگاه را در شهر كياسر افتتاح نماييم، اعلام مي نمايم. خداوند متعال از اين بابت سپاسگزاريم و اميد آن را داريم با حمايت شما عزيزان روزي اين پايگاه خبري در سطح ملي و بين المللي به نام چهاردانگه به فعاليت خود ادامه دهد.

 

مجدداً از اين كه دعوت پايگاه خبري چهاردانگه نیوز را پذيرفته و در جلسه شرف حضور پيدا نموديد و با صبر حوصله عرايض ناقص و نارسای بنده را تحمل فرمودید، بي نهايت سپاسگزارم.

 

خدايا چندان كن سرانجام كار    تو خشنود باشي و ما رستگار

 

 

2 نظرات
 1. سلطاني می گوید

  خدايا به عزت و پايداري تمامي كساني كه دل در گرو خدمت به اشرف المخلوقات دارند بيافزاي و عاقبت بخيرشان فرما.
  خدا يا به همه ما وبه تمام مسئولين ما بينشي عطا فرما كه صراط مستقيم را جهت همدلي و وحدت عالم و عامل فرما و حب و بغض شخصي و سياسي را از همه دور فرما.

  از تمامي كساني كه بدون هر گونه چشمداشتي و صرفا” جهت شناساندن ظرفيت منطقه چهاردانگه كهن و آباداني اين سرزمين مادري تلاش نمودند و مي نمايند به عنوان يك هموطن بي نهايت سپاسگزارم و از خداوند بزرگ براي همه آنها آرزوي موفقيت دارم.
  اميدواربم مسئولين استاني و ملي كه خود و مردم را از نعمات بي پايان چهاردانگه بهره مند مي سازند در آباداني آن نيز تلاش نمايند تا محرووميت از چهره چهاردانگه رخت بر بندد.
  از آقاي خليلي هم كه در شناساندن ظرفيتها و تهديدهاي چهاردانگه مسئولين همت مي نمايند تشكر مي نمايم. خداوند انشاء ا… به ايشان به واسطه اين خدمات خير لا يحتسب عنايت فرمايد./

 2. مصطفی انداوه می گوید

  جزاکلا خیرا دست مریزاد آقای خلیلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.