پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مازندران| نمایشگاه قرآن و عترت در ساری آغاز شد

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت مازندران شامگاه یکشنبه همزمان با ایام ماه مبارک رمضان با حضور مدیرکل ارشاد و آموزش و پرورش مازندران، مسئولان فرهنگی، هنری، قرآنی و دوستداران ترویج قرآن و عترت در ساری برپا شد.

نمایشگاه قرآن و عترت ویژه ماه مبارک رمضان تا 12 خرداد به مدت یک هفته از ساعت 17 تا 23 در میدان امام خمینی(ره)، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ساری برپا است.

نمایشگاه مد و لباس اسلامی، طب سنتی و اسلامی و صنایع دستی از جمله غرفه‌های نمایشگاه قرآن و عترت است.

سه همایش مهارت‌های زندگی و موضوعات قرآنی، ایستگاه نقاشی و بازی رایانه‌ای انیمیشن برای کودکان، نشست علمی فرهنگی در اتاق کنفرانس با موضوع پالایش جسم و ذهن و زندگی، برپایی دو نمایش خیابانی با عناوین نذری و گذشت با موضوع جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، عصر شعر رمضان، کتابت وحی و کارگاه‌های هنری، تعویض قرآن‌های فرسوده و تحویل قرآن‌های نو به تمام علاقه‌مندان، برگزاری محفل انس با قرآن، از برنامه‌های نمایشگاه قرآن و عترت ساری است. 

احد جاودانی، مدیرکل ارشاد استان مازندران در حاشیه بازدید و افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت مرکز مازندران، نمایشگاه امسال را متنوع دانست و گفت: در سال جاری تنوع محصولات تجسمی و هنری از کتاب بیشتر است.

وی بیان کرد: رویکرد هنرهای تجسمی و هنری به موضوعات قرآنی حرکت خوبی است تا این هنرها بتواند در ترویج فرهنگ قرآنی برای همه سلیقه‌ها مفید باشد.

 /ح

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.