پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مازندران| نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری ساری افزایش می‌یابد

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، سعید نجاریان زلیکانی در جلسه شورای شهر ساری از بررسی اولیه کمیسیون مبنی بر نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال 97 خبر داد.

وی افزود: پس از تصویب در کمیسیون انطباق نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری مازندران بین 12 تا 15 درصد در مسیرهای مختلف افزایش می‌یابد.

نجاریان بیان کرد: این افزایش نرخ روزهای آینده و تصویب نهایی در کمیسیون انطباق شورای شهر ساری اجرایی می‌شود.

این عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه مسئولان پارکبان‌ها در سطح شهر ساری خواستار افزایش قیمت توقف پارکبان‌ها در سطح شهر شدند، تصریح کرد: قیمت نرخ ماهانه پارکینگ و پارکبان‌ها به مبلغ 500 تومان افزایش یافته است.

سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری نیز در این نشست با تاکید بر مشخص شدن وضعیت بیمه‌ای پارکبان‌ها و مسئولان پارکینگ‌ها در سطح شهر، افزود: با افزایش 500 تومانی نرخ خدمات این واحدها در سطح شهر اقدام شود.

علی اکبر ذلیکانی نایب رئیس شورای شهر ساری نیز اظهار داشت: انتخاب حسابرس از سوی شورا برای شهرداری اقدام مناسبی است و می‌تواند تاثیرگذار در مباحث کارشناسی مالی باشد.

وی افزود: همه اعضای شورا برای بررسی و واکاوی حساب‌های شهرداری ساری از طریق حسابرسی انتخابی شورای شهر استقبال می‌کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه موضوع حسابرسی به صورت کارشناسی شده باید مشخص و نباید این امر به صورت مناقصه ای باشد، تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر شرکت‌های مدنظر در حوزه حسابرسی درخواست‌ها و انتظارات خود را اعلام و بررسی کنند.

ذلیکانی با بیان اینکه تلاش سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری در مدیریت نرم افزاری ترافیک باید بیشتر شود، افزود: تعداد دوربین‌های سطح شهر ساری ضمن افزایش باید به شبکه فیبرنوری متصل و از حالت وایرلس  خارج شود.

این عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه 42 درصد تخلفات ثبت شده رانندگی در سطح شهر به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود، تصریح کرد: باید برنامه ای مدون در راستای روانسازی ترافیک در سطح شهر ساری اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه شبکه معابر برای پارک خودرو نیست و از سر اجبار ما مجبور به جانمایی پارکبان در سطح شهر هستیم، افزود: برای کاهش ترافیک در سطح شهر باید با احداث پارکینک‌های عمومی مردم را به این مکان‌ها هدایت کنیم. توجه به پیاده روها و پیاده راهها اولویت اصلی و بهدی شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری است.

قاسم قاسمی عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه شهرداری باید احصا کند از محل درآمدهای احداث پارکینگ و پارکبان‌ها در سطح شهر چه میزان درآمد داشته است، افزود: سازمان ترافیک باید برنامه ای برای احداث پارکینگ‌های اصولی برای مردم در راستای بهبود عبور و مرور در سطح شهر داشته باشد.

اسفندیار عشوری دیگر عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه صرفا کلیات بودجه شهرداری ساری در سال 97 تصویب شده است گفت: هنوز برخی از سازمان‌های شهرداری ساری نظیر سازمان عمران بودجه مصوب ندارد و این امر خلاف بزرگ است.

 /ح

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.