پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مازندران| معادن غیرایمن استان مازندران تعطیل شد

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سوادکوه، کامران اصغری امروز در حاشیه بازدید از تونل شماره 8 معدن زغال‌سنگ سامان سوادکوه اظهار داشت: در سال‌های اخیر بازدید از معادن با هدف بررسی وضعیت ایمنی شدت گرفته است.

وی افزود: در سال گذشته حدود 90 بازدید توسط بازرسان کار از معادن زغال‌سنگ در راستای اجرای طرح بازرسی‌های هدفمند از کارگاه‌های پرخطر صورت گرفته است و این مهم در سال 97 با شدت بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدنکاران را ضروری دانست و افزود: بازرسان کار در سطح استان در حال اجرای طرح بازرسی هدفمند از کارگاه‌های پرخطر هستند و تا کنون بازدیدهای زیادی را انجام داده اند.

وی ادامه داد: نواقص به صورت مکتوب به معادن و کارگاه‌های پرخطر ابلاغ می‌شود و کارفرما موظف به رفع نواقص هستند و در غیر این صورت طبق ماده 105 قانون کار، این اداره کل و ادارات شهرستان‌های تابعه بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمپ کارگاه‌های نا ایمن خواهد کرد.

اصغری خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد سه معدن توسط بازرسان کار بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی تعطیل شده است. ظرفیت بسیار خوبی در معادن مازندران وجود دارد که اگر با رعایت اصول ایمنی همراه باشد شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با فشارهای اعمال شده در چند سال اخیر در کارگاه‌های استان شاهد افزایش ضریب ایمنی کار هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بیان داشت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه روابط کار این اداره کل انجام شده و در حال انجام است که با این اقدامات هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان بوده و هستیم.

 /ح

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.