کد خبر:106941
پ
مازندران-بارانی-می‌شود-ایسنا.jpg

مازندران بارانی می‌شود – ایسنا

ایسنا/مازندران معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای مازندرانی تا پایان هفته آینده بارانی و سرد می‌شود. احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پیش بینی وضعیت جوی استان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی از شب گذشته با شمالی شدن جریانات سطح زمین  از سمت غرب مازندران، […]

ایسنا/مازندران معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای مازندرانی تا پایان هفته آینده بارانی و سرد می‌شود.

احمد اسدی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پیش بینی وضعیت جوی استان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی از شب گذشته با شمالی شدن جریانات سطح زمین  از سمت غرب مازندران، افزایش ابر و بارش‌های پراکنده آغاز می‌شود اما از بعد از ظهر پنجشنبه با تقویت سامانه سرد بارشی بارندگی به‌تدریج در استان گسترش و بر مقدار آن  افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: بارش باران به‌همراه وزش باد (گاهی نسبتاً شدید) کاهش محسوس دما (حدود 5 تا 10 درجه) تا روز  شنبه ادامه داشته و  هوای سرد تا روزهای پایانی هفته آینده ماندگار خواهد بود. 

معاون‌ توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد: همچنین طی روزهای جمعه و شنبه بارش در مناطق کوهستانی به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

اسدی یادآور شد: آبگرفتگی معابر، افزایش حجم آب رودخانه‌ها و همچنین مه آلود بودن و اختلال در تردد جاده ها، کاهش دید در ارتفاعات، طوفانی شدن دریا، ریزش سنگ، رانش زمین، اختلال و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی از جمله پیامدهای مورد انتظار این سامانه بارشی خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194