پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

لزوم تسریع بر روند اجرایی ساخت کارخانه زباله‌سوز ساری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بر تسریع روند اجرایی ساخت کارخانه زباله‌سوز ساری تاکید کرد و گفت: کارخانه زباله‌سوز ساری باید تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: [به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی رازجویان عصر امروز در جلسه بررسی و پیگیری احداث کارخانه زباله‌سوز ساری به بازدید اخیر رئیس سازمان بازرسی کشور از این مجموعه اشاره کرد و افزود: کارخانه زباله‌سوز ساری باید تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت پسماند و زباله در اولویت برنامه‌های استان قرار داشته،  به افتتاح کارخانه کمپوست تنکابن و کارخانه زباله‌سوز نوشهر اشاره و تصریح کرد: شایسته نیست زباله در استان سرسبز مازندران محیط‌زیست این استان را تهدید و تخریب کند.

رازجویان ادامه داد: احداث مرکز لندفیل “دفن بهداشتی” زباله در قائم‌شهر که با حمایت دولت و تلاش شهرداری این شهر در حال اجرا است یکی دیگر از اقداماتی است که در راستای حل مشکل زباله در حال انجام است.

معاون استاندار مازندران با اشاره به دیگر طرح‌های مدیریت زباله در استان مازندران، گفت: سازمان مدیریت پسماند در استان مازندران تاسیس شد تا زباله و پسماند به شکل یکپارچه مدیریت شوند.

این مسؤول با تاکید بر اینکه در راستای کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا در استان مازندران نیاز به فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند مازندران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد (njo) و همچنین نخبگان و فعالین زیست‌محیطی جهت کاهش مشکلات زباله استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید به موقع زباله سطح شهر را جمع‌آوری کنند، ادامه داد: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده تلاش می‌شود طرح‌های مهم مدیریت زباله در استان از جمله کارخانه زباله‌سوز ساری هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد تا رضایت مردم بیش از گذشته جلب شود.

 /۸۶۰۴۸/ع

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.