پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

لزوم بررسی نقش هنر و جایگاه آن در تبیین مسیر عاشورایی و خط سرخ شهادت

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، سید محمود حسینی‌پور شب گذشته در آئین اختتامیه اشکواره فرهنگی و هنری حسینی در این شهرستان، اظهار کرد: هنر همیشه ارزشمند و شاخص است می‌تواند با زبان گویای خود گره‎گشا باشد.

وی افزود: در طول تاریخ تاکنون هیچ زمانی به اندازه عصر حاضر سراغ نداریم که بتوان به نقش هنر و جایگاه ارزنده آن در تبیین مسیر عاشورایی و خط سرخ شهادت پی برد.

استاندار مازندران تصریح کرد: امروزه هنرمندان بزرگی از کشورمان ایران در مسیر تبیین عاشورا توانستند نقش برجسته‎ای در جهان اسلام و خارج آن ایفا کنند.

وی با اعلام اینکه آثار هنری توانست زبان جدیدی برای تبیین خط عاشورا ترسیم کند، ادامه داد: کسانی که در این مسیر از نسل جوان و نوجوان گرفته تا اقشار مختلف مردم حرکت می‌کنند توفیق بزرگ قسمت آنها می‌شود که خداوند نصیب آنها کرده و مکمل دیگر راه‌های تبیینی مسیر عاشورا است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی شاهد ارائه هنرهای مختلف بودیم همچنین جشنواره‌ها و اشکواره‌ها می‌تواند در شکوفایی استعدادهای جدیدتر و معرفی چهره‌های هنری کشور نقش مؤثر داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مؤثر فرهنگی و هنری توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، یادآور شد: استقبال پرشور و کم‌نظیر هنرمندان رشته‌های مختلف در پنجمین دوره رویداد مهم اشکواره هنری و مذهبی حسینی می‌تواند نویدبخش آینده روشن برای فرهنگ و هنر شمال کشور باشد.

حسینی‌پور با اعلام اینکه در راستای عاشورا و تبیین فرهنگ عاشورایی جا دارد تا کارهای عمیق‌تر در حوزه هنر و تبیین مسیر عاشورا داشته باشیم، گفت: باید همه تصمیمات با برنامه‌ریزی مدون و منسجم به سرانجام مطلوب سوق داده شود.

 /۸۶۰۱۲/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.