کد خبر:108022
پ
لایحه-منطقه-آزاد-مازندران-پیش-از-بودجه-99-به-صحن.jpg

لایحه منطقه آزاد مازندران پیش از بودجه 99 به صحن مجلس می‌رود

علی اصغر یوسف نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : لایحه منطقه آزاد مازندران به سه لکه امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارایه شد و پس از آن برای بررسی در اختیار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است. وی اضافه کرد : کمیسیون اقتصادی […]

علی اصغر یوسف نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : لایحه منطقه آزاد مازندران به سه لکه امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارایه شد و پس از آن برای بررسی در اختیار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است.

وی اضافه کرد : کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز ابعاد مختلف این لایحه را بررسی و به صحن علنی برای تصویب ارایه خواهد داد.

نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : تلاش ما این است که این لایحه تا پیش از لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس شورای اسلامی برای رای گیری به صحن علنی مجلس بیاید و در صحن نیز برای رای آوری مشکل خاصی پیش بینی نمی شود.

یوسف نژاد اضافه کرد: مازندران از هر لحاظ قابلیت و ظرفیت داشتن منطقه آزاد را دارد و تاکنون نیز به دلایلی تصویب منطقه آزاد برای این خطه شمال کشور با تاخیر انجام شده و امیدواریم که با تصویب سریع آن در مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر مردم ما از مزیت آن بهره مند شوند.

رئیس جمهوری ۲۶ آبان ماه سال جاری لایحه منطقه آزاد اسلامی مازندران و خراسان رضوی را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که همان روز از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول و برای بررسی در اختیار کمیسیون اقتصادی قرار داده شد.

دولت پیش از این طرح منطقه آزاد مازندران را با پیشنهاد نماینده عالی دولت در استان با سه لکه در دهم شهریورماه سال جاری به تصویب رساند و برای تایید نهایی این طرح در قالب لایحه برای  قانونی شدن در اختیار مجلس قرار گرفته است.

یکی از ابزارهای لازم برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال در کشور کاهش موانع قانونی است که این امر از طریق تاسیس مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است و دولت مهرماه سال جاری نیز اصلاحیه تشکیل ۸ منطقه آزاد تجاری و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد که پس از تصویب مجلس به دلیل برخی اشکال قانونی از سوی شورای نگهبان بار دیگر به مجلس بازگشت داده شد که پیش بینی می شود که لایحه تشکیل دو منطقه آزاد جدید به همراه لایحه قبلی در مجلس به طور همزمان مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194