پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

قهرمانی مرحله دوم تور بین‌المللی دوچرخه سواری خزر به رکاب زن عراقی رسید

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، دوچرخه‌سوار عراقی در پایان مرحله دوم بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر درمازندران به مانند مرحله نخست قهرمان شد.

در پایان مرحله دوم این مسابقات که روز پنج‌شنبه در ۷۱ کیلومتری کمربندی شهرستان ساحلی فریدونکنار برگزار شد، «عبدالوهاب غنی محمد» از تیم عراق زودتر از دیگر دوچرخه سواران از خط پایان گذشت و بر سکوی قهرمانی تکیه زد.

همچنین «بنیامین حقیقی» از تیم سپاهان اصفهان و «جورابک کلیریوف» از تیم ازبکستان در رده‌های دوم وسوم قرار گرفتند.

دراین مرحله ۴۳ دوچرخه سوار مسیر کمربندی غربی فریدونکنار را رکاب زدند.

در مرحله نخست این تور که روز چهارشنبه در مسیر سرخرود به گلشهر برگزار شد، «ایهاب حسین عبدالخدر» رکاب‌زن عراقی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بود.

همچنین، «آرتین صدیقی» از مازندران و « محمد نبی میرباقری» از تیم بازرگانی برجسته آذربایجان شرقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

مرحله سوم و پایانی این نور نیز از ساعت ۹ صبح روز جمعه، ۲۸ اردیبهشت، در مسیر سرخرود به نور و برگشت برگزار خواهد شد.

بیست و یکمین دوره مسابقات دوچرخه سواری تور بین‌المللی خزر گرامیداشت ۱۰۴۰۰ شهید سرافراز استان مازندران پس از ۱۱ سال وقفه، از روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ از سر گرفته شد، حدود ۴۹ دوچرخه سوار از ۹ تیم خارجی و داخلی حضور دارند.

سه تیم خارجی از کشورهای ارمنستان، عراق و ازبکستان به همراه تیم داخلی فولاد مبارکه سپاهان، صنعت مس رفسنجان، فاریس خراسان، مازندران، البرز، آذربایجان شرقی در سه مرحله مسیر بیش از ۲۱۵ کیلومتری سه شهرستان مازندران را رکاب خواهند زد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، تور بین‌المللی خزر یکی از معتبرترین مسابقات دوچرخه‌سواری به شمار می‌رود که ۲۰ دوره از آن برگزار شد ولی از سال ۱۳۹۲ بنا به دلایلی برگزاری این مسابقه استقامتی و جاده‌ای دوچرخه سواری متوقف شد.

استان مازندران پنج دوره میزبان این تور بود. علت توقف این تور در سال ۱۳۹۲ و پس از دوره‌های متمادی برگزاری آن، نبود زیرساخت مناسب از جمله پیست تمرینی، ‌منابع مالی و زیرساخت‌های جاده‌ای اعلام شده بود.

بیستمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور استان مازندران پنجم مهر ۱۳۹۲ با حضور ۹ تیم خارجی ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، مالزی، سوریه و عراق و ۶ تیم داخلی شامل دو تیم الف و ب از مازندران، پتروشیمی تبریز، ترافیک تهران، کاشی پرسپولیس یزد، شهر سالم خراسان با هم رقابت خواهند کردند.

آخرین دوره این تور مهر ماه ۱۳۹۲ در مازندران برگزار شد.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.