پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

قرارگاه جهادی مبارزه با آسیب های اجتماعی تشکیل شود

0

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه پنجشنبه در نشست با مسئولان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران بر هم افزایی همه مسئولان استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر و برخورد جدی با این معضل در استان تاکید کرد و گفت: باید در راستای مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی مرتبط با آن مسئولان به صورت علمی اطلاعاتی و کاربردی عمل کنند و تشکیل قرارگاه جهادی و میدانی برای مبارزه با این معضل اجتماعی در استان از ضروریات است.

نماینده ولی فقیه در مازندران ضعف ایمان و اخلاق همراه با فرد را علل روی آوردن جوانان به مصرف مواد مخدر دانست و تصریح کرد: ضعف ایمان و اخلاق و طمع ورزی همراه با فقر، معلول افزایش روی آوری جوانان به مصرف مواد مخدر است که برای از بین بردن این زمینه‌ها و عوامل نظارت بیشتر و توجه روز افزون و تأثیرگذار مدیران و مسئولان استان را می‌طلبد.

وی با انتقاد از برخی ناهماهنگی دستگاه‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به حذف برخی از جلسات و کارهای بی تأثیر ستادی در اتاق‌های شیشه‌ای و اداری را خواستار شد و افزود: مسئولان استان باید در مبارزه با این بلای خانمان سوز از حوزه ستادی و برگزاری جلسات خارج شوند و باید به صورت میدانی کوچه به کوچه خانه به خانه، عملیاتی و جهادی کار جدی کنند. حضور مسئولان در بطن جامعه ودر بین خانواده‌های آسیب دیده در این حوزه می‌تواند د کاهش این آسیب بزرگ اجتماعی کارند باشد.

نماینه ولی فقیه در مازندران پشتیبانی مستقیم و غیرمستقیم باندهای بین المللی وابسته به اعیادی دشمنان ایران اسلامی در ترویج مصرف مواد مخدر در جوانان ایران اسلامی را تاتیر گذار یاد کرد و اظهار داشت: جوانان باید بدانند که برای ترویج مصرف مواد مخدر در ایران اسلامی، باندهای بین المللی وابسته به جامعه سرمایه داری غرب و اعیادی استکبار جهانی پشتیبانی می‌کنند که هدف آنان بر محور پول و حذف انسانیت و عواطف انسانی از درون زندگی جوانان ایران است.

همچنین در این نشست احمد مظفری دبیر هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر استان، کاهش آسیب‌های مرتبط با مواد مخدر در سطح استان را از دغدغه‌های این شورا عنوان کرد و بر هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها در راستای مبارزه با این مضل تاکید کرد.

وی گفت: در حوزه بهبود بخشیدن معتادان استان تلاش‌های زیدی در حال انجام اسن که تاکنون ۳۴۲ نفر بهبود یافتند و امروزه در حوزه کارآفرینی فعال و تحت بیمه‌ای در این شورا قرار دارند.

مظفری با بیان اینکه در حوزه آموزشی بیش از ۲۴۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتن نرخ شیوع و مصرف مواد در استان را ۲.۶ درصد اعلام کرد و گفت: نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در استان ۲.۶ درصد است که درجامعه کارگر در گذشته مازندران رتبه دوم مصرف در کشور را داشت اما امروز به دلیل همین آموزش‌ها و پیگیری‌ها در رتبه ۲۰ کشور قرار گرفت.

کد خبر 4919775
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.