کد خبر:5216
پ
shok-rika

فیلم: ریکا، پلنگ چهاردانگه ای در مستند شوک

آخرین قسمت پخش شده از برنامه ی تلویزیونی شوک با موضوع قاچاق حیوانات در روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ از شبکه ی سوم سیما پخش شد که در بخشی از آن ریکا پلنگ چهاردانگه ای باغ وحش ارم حضور داشت.

 

مستند شوک برنامه ای تلویزیونی است که از شبکه ی سوم سیما پخش می شود و هر بار به یکی از موضوعات چالشی و حساس روز جامعه می پردازد. آخرین قسمت پخش شده از این برنامه ی تلویزیونی با موضوع قاچاق حیوانات در روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ از شبکه ی سوم سیما پخش شد.

 

پخش این برنامه با این موضوع بهانه ای شد تا با تنها پلنگ ایرانی نر باغ وحش های کشور آشنا شویم. ریکا پلنگ ایرانی نری که حدود ۱۳ سال پیش در حالی که هنوز کوچک بود توسط آقای شیردل یکی از محیط بانان پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه پیدا و سپس آقای شیردل مدت ۸ ماه از او در خانه اش نگهداری کرد و پس از آن به مسئولان باغ وحش ارم تهران تحویل شد. اکنون پس از ۱۳ سال ریکا، تنها پلنگ نر ایرانی باغ وحش های ایران است.

 

امیدوار هستیم که ما قدر محیط زیست و حیات جانوری خود را بدانیم و در حفظ آن کوشا باشیم و این موضوع را همیشه در ذهن داشته باشیم که هر موجود زنده ای در این کره ی خاکی مانند ما انسانها حق حیات دارد و ما نباید بدون دلیل این حق را از او بگیریم. نسل ببر مازندارن و شیر ایرانی، دو گربه سان بزرگ ایران در گذشته نه چندان دور منقرض شده است، نگذاریم که پلنگ ایرانی که اکنون کمتر از ۵۰۰ قلاده از آن در ایران باقی مانده از بین برود و بنشینیم و حسرتی که برای ببر مازندران و شیر ایرانی می خوریم و گذشتگانمان را نسبت به این موضوع مقصر می دانیم، بخوریم.

 

 

 

دریافت ویدئو ( ۱۱٫۵ مگابایت )

 

کلیدواژه : پلنگ ايراني
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید