کد خبر:40993
پ
soleimani

فعالیت کانون شهید سلیمانی فرد استقبال حداکثری از مسجد را همراه داشت

راه اندازی کانون فرهنگی هنری و کتابخانه مزین به نام مبارک شهید ولی الله سلیمانی فرد اولین شهید روحانی دفاع مقدس کشور در روستای ازنی موجبات استقبال بیش از پیش گروه های مختلف سنی از فعالیت مسجد امیرالمومنین(ع) این روستا را فراهم آورد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، لطف الله سلیمانی فرد، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهید ولی الله سلیمانی فرد مسجد امیرالمومنین (علیه السلام) روستای ازنی ساری امروز ( ۱۷شهریور ) با اشاره به سابقه دیرینه مردم این روستا در خصوص فعالیت های دینی فرهنگی، به خبرنگار شبستان گفت: این کانون به نام مبارک اولین شهید روحانی دفاع مقدس کشور مزین شده است.

 

 

وی با بیان اینکه از عمر تشکیل این کانون کمتر از یکسال می گذرد، افزود: با تاسیس کانون شهید ولی الله سلیمانی فرد در این روستا حضور مردم از گروه های مختلف سنی در برنامه های مسجدی بیشتر از گذشته شده است.

 

سلیمانی فرد به جمعیت ۱۵۰خانواری روستای ازنی اشاره کرد و اظهار داشت: باتوجه به ییلاقی بودند این روستا تابستان ها جمعیت بیشتری در ازنی اقامت دارند.

 

 

 

وی با بیان اینکه تمامی مناسبت های ملی و مذهبی برنامه های متنوع و جذاب برای اهالی این روستا برگزار می شود، خاطرنشان کرد: روزهای پنج شنبه و جمعه حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد تنها پسر شهید سلیمانی فرد با حضور در این کانون علاوه بربیان احکام به سوالات عقیدتی و فکری اهالی روستا پاسخ می دهند.

 

این برادر شهید به فعالیت کتابخانه ای این کانون اشاره کرد و گفت: کتابخانه شهید سلیمانی فرد نیز همزمان با سالگرد شهید سلیمانی فرد با بیش از ۵۰۰ جلد کتاب آغاز بکار کرد.

 

 

وی در ادامه سخنانش با اشاره به سابقه درخشان شهید سلیمانی فرد در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی  و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، اظهار داشت: این شهید والامقام سال های مبارزه علیه رژیم ستم شاهی در استان های مازندران، کرمان و فارس به سخنرانی های کوبنده علیه طاغوت می پرداخت.