پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

رفع نیاز تبلت در روستای کردمیر با پیگیری خبرگزاری فارس

دی ماه گذشته سوژه‌ای مبنی بر نداشتن تبلت دانش‌آموزی در روستای کردمیر در سامانه “فارس من”ثبت شد که در هفته اول سال ۱۴۰۰ شاهد رفع این مشکل بودیم.

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، در سالی که گذشت مشکل کمبود تبلت بین دانش‌آموزان مازندران از عمده‌ترین عواقب ناشی از شیوع کرونا ویروس بود که به‌دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی، آموزش‌ها به‌صورت مجازی و در شبکه شاد رقم خورد‌.

کمبود تبلت و گوشی اندروید در بین دانش‌آموزان مددجوی کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی بیشتر به چشم می‌خورد از این رو شاهد حمایت خیران برای حل این مشکل بودیم تا جایی که رفع نیازمندی همه دانش‌آموزان تا پایان سال ۹۹ به طول انجامید.

*وقتی پیگیری خبرگزاری فارس به نتیجه رسید

 در دی ماه گذشته مطالبه‌ای مبنی بر نداشتن تبلت برای دانش‌آموزان روستای کردمیری  در سامانه “فارس من”  با عنوان “درخواست تامین ۴ عدد تبلت برای بچه‌های روستای کردمیر ” بخش چهاردانگه ساری ثبت شده است.

پس از اعمال حمایت در سامانه و پیگیری مدیر خبرگزاری فارس در مازندران، با توجه به اینکه دو نفر از این دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در مازندران بودند، این نهاد وارد عمل شد و در راستای رفع این مشکل اقداماتی انجام داد.

*اهدای ۴ تبلت به دانش‌آموزان

حجت الاسلام بشیر عالیشاه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران که روز گذشته پس از تهیه تبلت‌ها به همراه همسرش با این چهار خانواده دیدار و تبلت‌ها را اهدا کردند، در این باره در گفت‌وگو با فارس بیان می‌کند؛ در راستای رفع نیاز تبلت دانش‌آموزان همزمان چهارمین روز از نوروز ۱۴۰۰ خدمت خانواده‌های امداد و غیرامداد اهل روستای کردمیری رسیدیم و ضمن اهدای تبلت از آن‌ها دل‌جویی کردیم.

*۸۰ درصد از کردمیری‌ها مددجو هستند

وی اضافه می‌کند؛ ۸۰ درصد از مردم روستای کردمیر مددجوی کمیته امداد امام خمینی هستند، این روستا جوانان خوبی دارد این بازدید فرصتی بود تا در اعطای وام اشتغال به این جوانان اعلام آمادگی کردیم، البته در سال ۹۹ به حدود ۳۴ خانواده کمک‌رسانی در بحث لوله‌کشی گاز داشتیم و در حال حاضر احداث ۴ مسکن را در این روستا در دست اقدام داریم.

عالیشاه با اشاره به اهدای تبلت به چهار خانواده کردمیری، یادآور می‌شود؛ دو مورد به خانواده‌های مددجو ، یک تبلت به خانواده مددجوی بهزیستی و تبلت دیگر به یک فرد غیرمددجو اهدا شد، البته این اقدام با پیگیری خانم عباسی مدیر خبرگزاری فارس مازندران محقق شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران تاکید می‌کند؛ در حال حاضر در بین مددجویان این نهاد نیازمند تبلت نداریم و این مشکل به‌طور کامل در استان برطرف شده است.

*۴ نفر از ۳۶ دانش‌آموز کردمیری فاقد تبلت بود 

در ادامه اسحاقعلی صادقی شورای روستای کردمیر در گفت‌وگو با فارس به وجود یک مدرسه با آموزش تا پایه متوسطه اول در این روستا اشاره و بیان می‌کند؛ در حال حاضر حدود ۳۶ دانش‌آموز داریم که پس از اطلاع‌رسانی توسط مدیر مدرسه در صفحات مجازی با خبر شدیم که چهار دانش‌آموز فاقد تبلت یا گوشی اندروید هستند.

وی خاطرنشان می‌کند؛ روز گذشته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران به همراه همسرش وارد روستا شد و ضمن دیدار با این چهار دانش آموز تبلت‌ها را اهدا کردند، خدا را شاکریم که با پیگیری خبرگزاری فارس این مشکل حل شد البته دانش‌آموزانی هستند که از گوشی والدین خود استفاده می‌کنند اما مشکل این دانش‌آموزان حاد بود و والدین نیز فاقد گوشی اندروید بودند.

به گزارش فارس؛ روستای کردمیر یکی از روستاهای محروم توابع بخش چهاردانگه بوده که نیاز به توجه بیش از پیش مسوولان در نهادهای مختلف دارد.

 /۸۶۰۴۸/ج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.