کد خبر:130865
پ
3560777.jpg

عراق پیش از ۳۱ شهریور بارها حملات مختلفی به ایران داشت

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبداله ملکی بعدازظهر سه شنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ساری با بیان اینکه دشمن در ۳۱ شهریور ۵۹ به‌طور رسمی به کشور عزیزمان حمله کرد، اظهار داشت: دشمن قبل از آن از تاریخ ۲۳ بهمن ۵۷ برای ما مشکلاتی به‌وجود آورد و ۶۳۷ سند در سازمان […]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبداله ملکی بعدازظهر سه شنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ساری با بیان اینکه دشمن در ۳۱ شهریور ۵۹ به‌طور رسمی به کشور عزیزمان حمله کرد، اظهار داشت: دشمن قبل از آن از تاریخ ۲۳ بهمن ۵۷ برای ما مشکلاتی به‌وجود آورد و ۶۳۷ سند در سازمان ملل ثبت است که ارتش عراق حملات هوایی، زمینی و دریایی داشت.

وی با بیان اینکه دشمن در شهرهای کردستان و خرمشهر مشکلاتی ایجاد کرده بود، عنوان کرد: دشمن کردستان را قدم به قدم، کوچه به کوچه، میدان به میدان گرفته بود و شهدای زیادی تقدیم شد.

وی ادامه داد: محاسبات دشمن درست بود اما در محاسباتش کم آورد امروز هم کم آورد؛ چهل سال برای مردم مشکلات به وجود آورد و با ایجاد فشار اقتصادی، سیاسی، جنگ روانی به خانه‌های مردم آمد اما موفق نشد مردم را از مسیر انقلاب و اهداف نظام خارج کند.

سردار ملکی با بیان اینکه عده‌ای از مردم مخالف، شیطان‌صفت و خودمحور هستند، عده‌ای را بی‌تفاوت و خنثی دانست و گفت: مردم خدامحور و انقلابی پشت جمهوری اسلامی هستند و افق نظام و خط جمهوری اسلامی را می‌دانند که صحیح است و در وقت مشکلات پای نظام هستند و حضورشان در دفاع مقدس شاهد این مدعی است.

وی با بیان اینکه دشمن در محاسبات خود به عقیده مردم، عاشورای مردم، قدرت ولی‌فقیه و مدیریت حضرت امام (ره) توجه نکرد، تصریح کرد: مردم با این مؤلفه در جنگ با استکبار جهانی در مقابل کفر ایستادند و مقاومت کردند و به پیروزی رسیدند.

سردار ملکی ادامه داد: بیش از ۸۷ شهر کشور مورد بمباران هوایی دشمن قرار گرفت و اماکن و مدارس مورد هدف قرار گرفت و خسارت‌های زیادی وارد شد و شهدای زیادی تقدیم شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهادت را آخرین مرحله رشد تکاملی انسان دانست و گفت: شهدا اینگونه بودند و رزمندگان ما به قرآن و عترت معرفت داشتند و شهدای مدافع حرم نیز عاشقانه در خط سرخ شهادت گام برداشتند و به شهادت رسیدند.

وی مردم را سرمایه‌های ملی دانست که با مقاومت خود در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند و این حماسه‌های این ملت باید در تاریخ ثبت شود و ما باید به آنها توجه داشته باشیم.

سردار ملکی در پایان با تأکید بر گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس افزود: با سنگرسازی در ورودی ادارات، تبلیغات محیطی شکیل و زیبا، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، برگزاری مراسم گرامیداشت در ادارات و با توجه به وضعیت کرونا حضور در بستر فضای مجازی و رسانه و دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران این مناسبت را گرامی داریم.

کد خبر 5030404

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید