پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

طرح آموزش و پرورش هوشمند باید آماده شود

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمحمود حسینی‌پور در پنجمین جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان مازندران اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی، خدمتگزارانی کم توقع، پرکار و با مسؤولیتی سنگین هستند که این تعبیر می‌تواند بهترین هدیه برای خانواده‌ی بزرگ آموزش و پرورش در آستانه ی شروع سال تحصیلی جدید باشد.

وی با بیان اینکه سرعت تحولات روز دنیا بسیار بالا است، گفت: به همین دلیل است که هرچقدر در آموزش و پرورش تحول و تغییر مثبت داشته باشیم، باز هم به نظر می‌رسد که نیاز به پیشرفت داریم.

استاندار مازندران عنوان کرد: برای مشاهده هر تحول و تغییری در کشور را بخواهیم در کشور باید چشم‌مان به آموزش و پرورش باشد‌.

حسینی‌پور با اشاره به نقش بنیادی مشارکت و آموزش در جهان امروز، بیان کرد:  آموزش و پرورش نتیجه ی عملکرد سه نهاد عمده خانه، مدرسه و جامعه است و اگر بخواهیم مازندرانی قوی بسازیم، روابط این سه حوزه باید اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در تحولات هنگامی انجام می‌شود که مردم خودشان را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل بدانند، اظهار کرد: در برخی مدارس یکسری افراد متمول به عنوان انجمن اولیا از پیش انتخاب می‌شوند و یکسری جلسات هم به صورت صوری برگزار می‌شود اما در واقع باید افرادی با قدرت فکری بالا انتخاب شوند.

استاندار مازندران ادامه داد: مدارسی موفق می‌شوند که همزمان با آموزش فرزندان، خانواده‌ها را نیز در سبک زندگی و آموزش مشارکت دهند.

حسینی‌پور افزود: آوردن افراد متمول برای کمک به مدارس یک ظرفیت است اما نباید به قیمت از دست دادن ظرفیت افراد با هوش و فکر قوی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بازدهی نظام آموزشی باید به اطلاع مردم برسد، ادامه داد: مردم زمانی به مشارکت در آموزش و پرورش ترغیب می‌شوند که از کارکرد درونی و بیرونی این سازمان آگاه شوند و آنجا را خانه خود تلقی کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید در اولویت کارهای جهادی قرار گیرد، بیان کرد: این کار جهادی باید از شورای آموزش و پرورش آغاز شود و سپس به سطح مدارس شهرها و روستاهای استان تعمیم پیدا کند.

وی ادامه داد: به علاوه امر پرورشی نقش مهمی در آموزش و پرورش دارد و باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه طرح آموزش و پرورش هوشمند باید آماده شود، گفت: مجموعه طرح هوشمند باید منتهی به تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع شود و به صورت برخط در اختیار افراد در آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی عنوان کرد: دسترسی آزاد دانش‌آموز به همه محتواهای فضای مجازی در کشورهای دیگر نیز وجود ندارد و باید برای کنترل آن برنامه‌هایی طراحی شود.

حسینی‌پور گفت: از مباحث روانی تاثیرگذار بر روی دانش‌آموزان و نسل نوجوان نباید غفلت کرد و به طور مرتب باید محتواهایی تاثیرگذار و امیدآفرین تولید شود.

پایان پیام/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.