پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ضرورت لایروبی رودخانه بابل‌رود برای جلوگیری از طغیان

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، قاسم عزیززاده گرجی امروز پنجشنبه ۹آذر ماه در جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرستان بابل در محل فرمانداری این شهرستان، با بیان اینکه با لایروبی بابلرود بخش عمده‌ای از مشکل آب‌گرفتگی بابل حل خواهد شد، اظهار کرد: در یک ماه اخیر در چند مرحله آب رودخانه بابل‌رود بالا آمده است، برای حل ریشه‌ای این مشکل باید با فوریت حریم رودخانه‌ها آزادسازی، لایروبی و دیوارسازی این رودخانه در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: در برخی نقاط از بابل‌رود که لایروبی انجام شده بود، هیچ مشکلی اتفاق نیفتاد و این امر نشان از اهمیت لایروبی در ایمن‌سازی حاشیه بابلرود است، در شرایط فعلی باید دستگاه‌های تصمیم‌ساز در این حوزه با حمایت دستگاه قضایی تصمیمات جدی اتخاذ کنند تا شاهد تکرار این مشکلات نباشیم.

عزیززاده گرجی، اضافه کرد: منطقه احمد چاله پی بابل یکی از بحرانی ترین نقاط در خروش بابلرود است که در دو هفته اخیر دو بار حادثه‌ساز شده است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه تجهیزات موجود در بابل با جمعیت ۵۵۰ هزار نفری کافی نیست، گفت: انتظار می‌رود با توجه به گستردگی شهرستان بابل با هفت شهر و ۶ بخش تجهیزات زیرساختی بیشتری به این شهرستان تخصیص داده شود.

وی همچنین گفت: بخشداران بخش‌های جنوب بابل در بندپی شرقی، بندپی غربی و بابلکنار به همراه رئیس جهاد کشاورزی شهرستان در حال بررسی خسارت احتمالی هستند، بارش در شهرستان بابل سبب طغیان بابلرود شد و با شکستن رکورد ۵۰ ساله دبی آب ۲۸۰ متر مکعب برثانیه جاده ساحلی شهر بابل به طور کامل زیر آب رفت و بخشی از محله‌های شهری و روستایی حاشیه بابل‌رود دچار آب‌گرفتگی شدند.

پایان پیام/۸۶۰۴۸/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.