پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

شمار بیماران بستری کرونایی در مازندران به ۱۶۰۳ نفر رسید

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در حالی شاهد تاخت و تاز ویروس کرونا در استان مازندران هستیم که نگرانی‌های کرونایی همچنان تداوم دارد.

طی هفته‌های اخیر سرعت پرشتاب ویروس کرونا دردسرهای بسیاری به همراه داشته که همین موضوع روزهای پراسترسی را رقم زده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۳۴ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی اظهار کرد: طی همین مدت تعداد ۲۷۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  یک هزار و ۲۷۹ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۱۴ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی  با اشاره به سرعت بالا و سطح وسیع موج چهارم شیوع کرونا نسبت به موج‌های قبلی بر اعمال سختگیری‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد و خواستار رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده ، در خانه ماندن، عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی، تعطیلی مجالس و مراسم برای گذر از این شرایط بحرانی شد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۳۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ بیمار جدید بستری و ۵۸ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۵۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۹۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج
 لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.