پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سیدمحسن کریمی:من عاشق کیاسر و خاک پای جوانان این شهر هستم

محسن کریمی بیست‌ و ششم ۱۳۷۳ در کیاسر ساری متولد شد. او این روزها به ستاره دوست‌داشتنی شهرش تبدیل شده و بچه‌محل‌هایش همین چند روز پیش برایش تولد باشکوهی گرفتند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-19 04:36:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comJV‹:ܸ-Ã
11

 

محسن کریمی را باید جوان اول این روزهای استقلال نامید؛ بازیکنی که در استقلال به مهره‌ای تأثیرگذار تبدیل شده است و نقش مهمی را در پیروزی‌های این تیم ایفا می‌کند! درباره کریمی نکات جالب و ناگفته‌ای وجود دارد.

 

محسن کریمی بیست‌ و ششم ۱۳۷۳ در کیاسر ساری متولد شد. او این روزها به ستاره دوست‌داشتنی شهرش تبدیل شده و بچه‌محل‌هایش همین چند روز پیش برایش تولد باشکوهی گرفتند. او در این باره می‌گوید: من عاشق کیاسر و خاک پای جوانان این شهر هستم. حضور کریمی در استقلال با شانس و حتی می‌توان گفت معجزه‌ای بزرگ اتفاق افتاد. وقتی او در ۱۵ سالگی فوتبال را در سارویه ساری استارت زد زیر نظر عمران سلیمانی پله‌های رشد و ترقی را پیمود.

 

او می‌خواست دنیای جدیدی را در فوتبال تجربه کند و درست به این علت یک روز ساکش را بست و به تهران آمد. کریمی وقتی فهمید یکی از تیم‌های دسته اولی تست می‌گیرد به سرعت راهی آنجا شد. او روبه‌روی مربی ایستاد و گفت آمده‌ام تست بدهم. شنیدن این جمله که باید ۳ میلیون پرداخت کنی روح و روانش را به هم ریخت و فقط یک درخواست از مربی داشت؛ من این همه راه از کیاسر به تهران آمده‌ام، حداقل در این بازی که جوانان و امیدهایتان به مصاف یکدیگر می‌روند اجازه دهید یک نیمه به زمین بروم. این درخواست قبول و کریمی وارد زمین شد. او برای جوانان دو گل زد و یک پاس گل داد تا تیمش ۳ بر صفر شود. مربی‌ای که از وی پول طلب کرده بود صدایش زد و گفت: پول نمی‌خواهیم و پول هم می‌دهیم. خوابگاه نیز در اختیارت می‌گذاریم. پاسخ کریمی جالب بود: مرسی، من از مرام و اخلاق شما خوشم نیامد!

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-19 04:36:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comJV‹:ܸ-Ã

کریمی در حال ترک ورزشگاه بود که جوانی را با پیراهن استقلال مشاهده می‌کند. نزد او رفته و می‌گوید: بازیکن استقلال هستید؟ می‌دانید محل تست جوانان استقلال کجاست؟ من استقلالی‌ هستم. آن جوان خودش را مازیار شعبانی دروازه‌بان امید و سوم بزرگسالان استقلال معرفی می‌کند. از کریمی می‌خواهد فردا به مرغوبکار رفته و تست بدهد. کریمی در تست جوانان استقلال شرکت می‌کند و در همان ۱۰ دقیقه اول ۳ گل می‌زند. چند دقیقه بعد وقتی در وسط زمین توپ زیر پایش می‌افتد و پس از دریبل ۶ بازیکن، گل چهارمش را به ثمر می‌رساند سرمربی وقت جوانان استقلال (رضا جلالی) صدایش می‌زند و از او مدرک می‌خواهد. سه سال در جوانان و امید استقلال عضویت داشت. سال اول ۲۲ گل زد، سال دوم تعداد گل‌هایش را به عدد ۲۸ رساند و در سال سوم ۳۰ بار دروازه رقبا را گشود.

 

او وقتی به زادگاهش بازگشته بود پسر سرمربی وقت استقلال با وی تماس گرفته و می‌خواهد در تمرینات بزرگسالان شرکت کند. او بدین ترتیب به بزرگسالان آبی‌پوشان راه یافت و تا به امروز دو گل نیز برای بزرگسالان در لیگ برتر پانزدهم به ثمر رسانده است.

 

……………………………………………………………………………

 

گلزنی برای استـقلال با هیچ چیز قابل قیاس نیست

 

تا اینجای مسابقات لیگ برتر، محسن کریمی دو گل برای استقلال به ثمر رسانده است؛ دو گلی که بسیار تأثیرگذار بود و باعث شد آبی‌پوشان به ۶ امتیاز حساس بیرون از خانه برسند. کریمی اگر بخواهد و فعل خواستن را صرف کند، آینده درخشانی را پیش روی خود دارد. این روزها حسابی به تو خوش می‌گذرد. برای چه؟!

گلزنی برای استقلال. این موضوع خیلی برایم خوشایند است. باور کنید گلزنی برای استقلال آنقدر شیرین است که نمی‌توان با چیز دیگری مقایسه کرد. من خوشحال هستم و به قول شما خوش می‌گذرد اما…

 

اما چه؟

اینکه تازه در اول راه هستم. راه دراز و پرفراز و نشیبی در پیش دارم و ‌باید بسیاری از مسائل را در نظر داشته باشم. به خوبی می‌دانم باید از تجربه بزرگ‌ترها استفاده لازم را ببرم و آنقدر تمرین کنم تا هر روز نسبت به قبل پیشرفت داشته باشم.

 

فکر می‌کردی به این جایگاه برسی؟

خدا را صد هزار مرتبه شکر می‌کنم در تیمی هستم که همه چیز برای فوتبالیست‌های جوانی همچون من آماده است. بزرگ‌ترهای تیم انگیزه زیادی را تزریق می‌کنند و مواظب ما هستند. کادر فنی نیز به جوانگرایی اعتقاد خاصی دارد و هر کس را خوب باشد، به زمین می‌فرستد.

 

در روزهایی که گل نمی‌زدی، گفتی یک گل می‌خواهم تا همه چیز درست شود.

من وقتی در امیدها نیز بودم ۳، ۴ هفته ابتدایی گل نزدم ولی وقتی یک گل به ثمر رساندم، دیگر در همه بازی‌ها دروازه رقبا را باز کردم. اگر اشتباه نکنم، در پایان فصل تعداد گل‌هایم به عدد ۳۰ رسید.

 

پرویز مظلومی از تو به عنوان آینده استقلال نام برده است؛ بازیکنی که می‌تواند ۱۰ سال برای این تیم گل بزند.

پرویز خان به من لطف دارد و امیدوارم با بازی‌های خوب، جواب اعتماد و اعتقاد ایشان را بدهم. او با حرف‌هایش روحیه‌ام را بالاتر می‌برد. واقعاً خوشحالم از اینکه شاگرد مظلومی هستم. استقلال تا اینجای لیگ برتر عملکرد خوبی داشته است. فعلاً در مکان دوم جدول هستیم و یک بازی نیز کمتر داریم. استقلال علاوه بر اینکه برنده می‌شود، عملکرد خوبی نیز دارد. به امید خدا و با تدابیر کادر فنی و تلاش بازیکنان و حمایت‌های هواداران عزیز استقلال در پایان فصل به مقامی شایسته می‌رسیم که در حد نام بزرگ استقلال باشد و هواداران لذت ببرند.

 

باز هم برای استقلال گل می‌زنی؟

امیدوارم. من در هر بازی نهایت تلاشم را به کار می‌بندم تا با تمام وجودم در خدمت استقلال باشم. واقعاً دوست دارم در ادامه فصل گل‌هایم را افزایش دهم. این را هم باید بگویم که همه بازیکنان تلاش می‌کنند تا توپ به محسن کریمی برسد. اگر من گل زده‌ام، نقش اصلی را آنها داشته‌اند.

 

روزنامه خبر ورزشی – شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴

 

11 نظرات
 1. reza می گوید

  باید به هچین جوونای باغیرت کیاسری افتخار کنیم
  دوست داریم سید محسن

 2. رستميان می گوید

  سید بزرگوار امیدوارم که دچار حاشیه های تیم بزرگی مثل استقلال نشی و آینده روشن و موفقی داشته باشید

 3. بردي ريكا می گوید

  محسن کریمی رو عشقه…

 4. راستگو می گوید

  اینه کیـــــاسری ریــــــــــــــــــــکا

 5. زرکوه می گوید

  درود برتو افتخار ورزشی کیاسری ها

 6. اتابک می گوید

  بادرود. آفرین بر ادب و فرهنگ و درود بر پدر و مادرت. در بازی مقابل نفت تهران که تعویض شد چقدر حرفه ای و چقدر با ادب اومد بیرون و با مربی و نیمکت نشینها دست داد. خدا بیامرزه پدر بزرگ پدریش آقا سید مرد بزرگ و زحمت کشی بود. آفرین به سید محسن. افتخار کیاسر

 7. kiasari می گوید

  باسلام و تبرک به محسن به خاطر این همه افتخار آفرینی میخواستم بگم که اگه میشه با محسن صحبت کنین که اگه امکانش هست و واقعا میتونه و انقد برش رو داره با مدیرای استقلال صحبت کنن و جوونای کیاسری که مستعد بازی کردن تو عرصه فوتبال هستن رو استعداد یابی کنن و باعث پیشرفت جوونای کیاسری و عاقبت خیری خودشون بشن خودمم جند نفری رو هم معرفی میکنم امید وارم انقد توانایی رو داشته باشی محسن جان

 8. علی‌سلیمانی‌کیاسری می گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  إن شاءالله موفق باشی برادر…

 9. بافکلی ریکا می گوید

  به امید روزی در تیم ملی گل بزنه

 10. ق می گوید

  سلام ودرود بر جوانان غیور با گذشت وافتخار آفرین شهرم کیاسر
  خوشحالم وجای بسی افتخاره که شهرم جوانان اینچنین با شور ونشاط دارد پیروز وسر بلند باشید دلاور تندرست وسالم باشید رادمرد

 11. کیوسری ریکامه می گوید

  سلام به امید روزی حضور در تیم ملی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.