کد خبر:112968
پ
سونامی-اطلاعات-جنگ-نرم-را-بسیار-سخت-کرده-است.jpg

سونامی اطلاعات جنگ نرم را بسیار سخت کرده است

ایسنا/مازندران دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سونامی اطلاعات و ارتباطات امروزه باعث شده تا جنگ نرم بسیار سخت و پیچیده تر شود. حجت الاسلام حمید شهریاری شامگاه روز یکشنبه در جمع فعالان بسیج رسانه‌ای کشور با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) یک اعجوبه تاریخی بود که نمونه و نظیر نداشت، اظهار کرد: […]

ایسنا/مازندران دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سونامی اطلاعات و ارتباطات امروزه باعث شده تا جنگ نرم بسیار سخت و پیچیده تر شود.

حجت الاسلام حمید شهریاری شامگاه روز یکشنبه در جمع فعالان بسیج رسانه‌ای کشور با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) یک اعجوبه تاریخی بود که نمونه و نظیر نداشت، اظهار کرد: خصوصیت اصلی ایشان که موجب شد به یک چهره برجسته جهانی در تاریخ معاصر و همین طور در طول تاریخ اسلام تبدیل شود، حس معیت الهی بود.

وی تصریح کرد: حضرت امام (ره) عارفی بودند که حضور خدا را در خود احساس می‌کردند و همین باعث شده بود که ایشان از هیچ کس نمی‌ترسیدند بنابراین این حس به دیگران هم منتقل می‌شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه سردار سلیمانی چگونه و کجا شهید شد، گفت: در دنیای ما مفهوم مرزها در جنگ سخت تغییر کرده و به همین علت مرزهای ما به معنای واقعی‌اش همه جایی است و می‌توان گفت که امروزه ما با مرزهای جدیدی روبه‌رو هستم.

شهریاری با تاکید بر اینکه سونامی اطلاعات و ارتباطات امروزه باعث شده است جنگ نرم بسیار سخت و پیچیده‌تر شود، افزود: چراکه مفهوم مرز در دنیا جابجا شده است، رسانه‌ها سبب شده‌اند که انسان‌ها همزمان با هم در ارتباط بوده و بتوانند تمامی اخبار دنیا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی با اشاره به اینکه آن زمان که ما رسانه‌های ارتباط جمعی را وارد ایران کردیم توانستیم پیام بیداری اسلامی امام را به جهانیان صادر کنیم، بیان کرد: ما در فضایی زندگی می‌کنیم که رسانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بر همین اساس با قطعیت می‌توان گفت اگر حکومتی بخواهد پایدار باشد باید بر رسانه حکومت کند و حکومت‌ها باید با رسانه‌ها هم‌افزایی داشته باشند.

۱۲ هزار نفر عضو بسیج رسانه در کشور هستند

مسعود بصیری رییس سازمان بسیج رسانه‌ای کشور نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه مسئولان بسیجی رسانه در ۳۲ استان کشور مستقر هستند، گفت: بالغ بر ۱۸۰ کانون و دفتر انجمن رسانه‌ای مختلف در استان‌های مختلف وجود دارد که نزدیک به ۱۲ هزار نفر عضو بسیج رسانه هستند.

 وی ادامه داد: بیشتر کار ما همدلی و هم‌افزایی قلوب مسلمین در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران است بنابراین  بسیج رسانه ظرفیت توزیع اخبار را دارا است.

رییس سازمان بسیج رسانه‌ای کشور با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما شناساندن دشمن به جامعه است، تصریح کرد: در همین رابطه ما با ائمه جمعه استان‌ها، صدا و سیمای تهران و مراکز استان‌ها ارتباط تنگاتنگی داریم و از تمامی ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به این هدف بزرگ خود استفاده می‌کنیم.

۱۵ هزار اثر به جشنواره ابوذر ارسال شد

بصیری با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جشنواره ابوذر اظهار کرد: بالغ بر ۱۵ هزار اثر به این جشنواره ارسال شده بود که این جشنواره در تمامی استان‌های برگزار می‌شود و افراد برتر حوزه استانی به تهران معرفی شده و در نهایت از آنان تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

وی تاکید کرد: همدلی و هم‌افزایی یکی از شعارهای این مجموعه است و همه کسانی که قلبشان برای جمهوری اسلامی ایران می‌تپد و از پیروزی‌های انقلاب اسلامی خوشحال می‌شوند از نظر ما بسیجی‌اند.

علی بیگی مسئول بسیج رسانه سیستان و بلوچستان نیز در پایان این نشست به اقدامات صورت گرفته در این استان اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره ابوذر، ایجاد بخش وحدت آفرین در این جشنواره، جشنواره تروریسم و مبارزه با فرقه گرایی، ایجاد خانه مطبوعات، برگزاری کلاس‌های سواد رسانه‌ای، تولید مشترکات رسانه‌ای، شناساندن و معرفی شهدای اهل سنت و برگزاری کمپین‌هایی علیه عربستان سعودی را می‌توان از مجموعه اقدامات بسیج رسانه سیستان و بلوچستان دانست.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید