پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سوختن جوجه‌ها در آتش پناهگاه حیات وحش میانکاله

0

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: در روزهای سوم و چهارم خرداد 97 مساحتی بالغ بر 12 هکتار از پناهگاه حیات وحش میانکاله در آتش سوخت.

زمان رضا احمدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ساعت 13 پنجشنبه سوم خرداد ماه جاری گزارش آتش سوزی در منطقه استاد باقر پناهگاه حیات وحش میانکاله اعلام شد که بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر مستقر در منطقه میانکاله با ادوات شامل یک دستگاه خودروی آتش نشانی ، یک دستگاه تراکتور جفت دیفرانسیل 6 سیلندر و یک دستگاه روت فایر به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از 5 ساعت تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر در ساعت 18:30 پنجشنبه موفق به مهار کامل آتش شدند.

وی افزود: اما متاسفانه روز بعد یعنی ساعت 12 جمعه 4 خردادماه گزارش آتش سوزی در منطقه میانکاله اعلام شد که با توجه به شدت وزش باد و پراکندگی آتش با ستاد مدیریت بحران شهرستان بهشهر هماهنگی های لازم انجام شد و دو دستگاه خودروی آتش نشانی از شهرداری بهشهر و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به پناهگاه حیات وحش میانکاله اعزام شد و پس از 7 ساعت تلاش ماموران آتش نشانی و ماموران یگان حفاظت محیط زیست در ساعت 19 جمعه حریق به طور کامل مهار شد.

احمدی با بیان اینکه در دو روز اخیر در مجموع حدود 12 هکتار از پناهگاه حیات وحش میانکاله طعمه حریق شد، عنوان کرد: در روز سوم خرداد مساحتی بالغ بر 3.5 هکتار و در روز چهارم خرداد مساحت 8 هکتار از پناهگاه حیات وحش میانکاله در آتش سوخت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: در آتش سوزی های دو روز اخیر گونه های گیاهی شامل انار وحشی، تمشک و سازیل در پناهگاه حیاط وحش میانکاله مورد حریق قرار گرفتند و همچنین این منطقه زیستگاه پرندگان بومی میانکاله شامل قرقاول و دراج بوده است و با توجه به اینکه فصل بهار زمان زادآوری قرقاول است تعدادی از این پرندگان به همراه جوجه و تخم های خود در آتش سوخته و از بین رفتند.

احمدی در پایان تصریح کرد: با توجه به پراکندگی آتش که از نقاط مختلف حریق شروع شد تاکنون علت این آتش سوزی عامل انسانی تشخیص داده شده است که در حال بررسی و تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این آتش سوزی هستیم تا متخلف را به مراجع قضایی معرفی کنیم.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.