پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سفري به دنياي حيوانات! – فيلم كوتاه مستند از حيات وحش چهاردانگه

پايگاه خبري چهاردانگه نيوز با كسب اجازه از آقاي عليپور و با استفاده از تصاوير ايشان كليپي مستند از حيات وحش چهاردانگه، براي اولين بار تهيه كرده و خدمت شما كاربران و همراهان اين پايگاه خبري تقديم مي كند. اميدورايم تا شكارچيان غير مجاز اسلحه ي خود را كنار گذاشته و به قول دوست عزيز و بزرگوارمان، آقاي كميل قاسمپور اسلحه ي دوربين به دست گرفته و اين همه زيبايي را براي لذت بردن ديگران از آن ثبنت و ضبط كنند.

1

 

اختصاصي چهاردانگه نيوز: پارک ملی کیاسر ( شاهدژ ) منطقه ای است با وسعت ۷۳۶۶ هکتار واقع در جنوب شهرستان ساری و بصورت جنگل های طبیعی بکر و اراضی مرتعی مشجر و صــــخره ای و رویشگاه گون های گیاهی منحصر بفرد چون بلوط اوری ، سرخدار و … و همچنین زیستگاه گونه های جانوری شاخص چون مرال و شــوکا و خرس و پلنگ و … می باشد. لازم به تاکید است که پارک ملی کیاسر در بین مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور، بالاترین ارزش حفاظتی را دارد و از منظر جهانی از جایگاه بالایی برخوردار می باشد.

 

استان مازندران و به ويژه بخش هاي جنگلي و كوهستاني آن مامني بكر و تقريباً امن براي جانوران گوناگوني است كه خدا را شكر هنوز هم مي توان آنها را در بستر آن ديد. در اين ميان جنگل هاي بخش چهاردانگه و اطراف آن شايد يكي از بهترين نقاط براي زيستگاه اينگونه از حيوانات به ويژه حيوانات بزرگ جسه ي ايران باشد. حيواناتي از قبيل گرگ ، خرس ، مرال ، شوکا ، گراز ، گربه جنگلی و … و از همه مهمتر زيستگاه پلنگ ايراني، كه متاسفانه اكثر اين حيوانات به واسطه ي مشكلاتي كه براي شان به وجود آمده و بيشتر آن متوجه انسانهاست، در معرض خطر قرار داشته و حتي پلنگ ايراني در خطر انقراض قرار دارد.

 

آقاي سيروس عليپور، محيط بان خوش ذوق و متعهد پارك ملي و پناهگاه حيات وحش چهاردانگه هستند كه تا كنون با لنز دوربين خود از حيوانات بسياري در اين منطقه تصوير برداري كرده اند. آقاي عليپور همان محيط باني هستند كه در روز جمعه 19 ارديبهشت 1393 مورد حمله ي خرس قهوه اي قرار گرفته و به شدت زخمي شده بودند. ( لينك خبر ) آقاي عليپور اكنون دوران نقاهت خود را سپري مي كنند. ايشان تصاويري را از حيات وحش در چهاردانگه در فواصل زماني گوناگون تهيه كرده بودند. آقاي عليپور همچنين مدير وبلاگ حيات وحش ايران هستند.

 

 siroos-alipour

آقاي سيروس عليپور، محيط بان پارك ملي و پناهگاه حيات وحش چهاردانگه

 

پايگاه خبري چهاردانگه نيوز با كسب اجازه از آقاي عليپور و با استفاده از تصاوير ايشان كليپي مستند از حيات وحش چهاردانگه، براي اولين بار تهيه كرده و خدمت شما كاربران و همراهان اين پايگاه خبري تقديم مي كند. اميدورايم تا شكارچيان غير مجاز اسلحه ي خود را كنار گذاشته و به قول دوست عزيز و بزرگوارمان، آقاي كميل قاسمپور اسلحه ي دوربين به دست گرفته و اين همه زيبايي را براي لذت بردن ديگران از آن ثبت و ضبط كنند.

 

 

دريافت ويدئو ( 24 مگابايت )

 

استفاده از اين فيلم به طور كامل و يا بخش هايي از آن فقط با ذكر منبع ( پايگاه خبري چهاردانگه نيوز ) مجاز است.

 

1 نظر
  1. مصطفی محمدی واوسری می گوید

    بسیار زیبا بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.